Dogecoin (DOGE) 2023'te 1 Doları Görür mü?

Dogecoin (DOGE) 2023’te 1 Doları Görür mü?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birçok yatırımcı kripto para piyasasının en büyük topluluklarından birine sahip olan Dogecoin (DOGE)’in, 2023 yılı performansının nasıl olacağını merak ediyor. Önde gelen kripto para analistleri ise birçok rakibi olan bu memecoin için 2023 yılı tahminlerinde bulundu! Peki, DOGE 1 dolar olacak mı? İşte detaylar..

2023 yılında Dogecoin performansı nasıl olacak?

2023 yılına olumlu seviyelerden giriş yapan popüler memecoin projesi Dogecoin (DOGE), yeni yılda endüstri için güçlü bir yükseliş bekliyor. Birçok analiste göre 2023 yılında yaşanacak birkaç ralli ile beraber DOGE, fiyatında önemli bir yol alabilir. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere Dogecoin (DOGE), anlık olarak 0,094408 dolar seviyesinde bulunurken, ATH seviyesi olan 0,731578 dolardan yüzde 87 uzakta bulunuyor.

Dogecoin (DOGE) Fiyatını 2023'te Neler Bekliyor?

Geçtiğimiz yıl birçok kripto para birimi için kötü geçerken, DOGE’nin Elon Musk’la olan yakınlığı sayesinde birkaç yükseliş gören DOGE, gelecekte yeni haberler ile daha da yüksek seviyelere tırmanabilir. Birçok uzmana göre Elon Musk’ın Twitter’ı almasıyla beraber Dogecoin yakın zamanda Twitter’da bir ödeme seçeneği olarak kullanılabilir. Bu da DOGE fiyatında inanılmaz bir artışla sonuçlanabilir.

Uzmanlara göre bireysel yatırımcıların spekülatif duyarlılığın cazibesi ve tüm piyasa için yükseliş trendini sürdüren bir yükseliş rallisi tarafından yönlendirildiğine dair bir umut var.

En Büyük 100 Balina, DOGE Değil: Bu Altcoin'i Topluyor!

Elon Musk faktörü ve DOGE

Uzmanlara göre Dogecoin, 2023 yılında 1 dolarlık seviyeye ulaşmak istiyorsa Elon Musk’ın desteğini mutlaka almalı. Topluluk tarafından DogeFather olarak tanımlanan Elon Musk, her zaman Dogecoin’in fiyat hareketiyle yakından bağlantılı olmuştur. İster Saturday Night Live’daki ilanı, ister Twitter’ın satın alınması olsun, DOGE mitingleri, Tesla’nın kurucusuyla ilgili açıklanan haberleri yakından takip etme eğilimindedir.

Birçok uzmana göre DOGE, Twitter’da bir entegrasyon sonucunda ödeme sistemi olarak kullanılabilirse, 1 dolar seviyesine ulaşabilir. Musk, Dogecoin’i Twitter evreninin önemli bir yönü haline getirirse, şüphesiz meme parasını benzeri görülmemiş bir ralliye doğru itecektir. Böylece DOGE ile ilgili her türlü entegrasyon fiyat seviyelerinde bir artışa denk olabilir.

Elon Musk'a DOGE Değil: Bu Coin ile Teklif Geldi!

Potansiyel bir yükseltme Dogecoin fiyatını etkileyebilir!

Uzmanlara göre yakın zamanda gelecek Shiba Inu güncellemesi olan Shibarium ile birlikte, Elon Musk tarafından da bir atak gelebilir. Hem DOGE hem Shiba Inu’da yaşanacak bir ralli birçok yatırımcıyı kendisine çekecek ve iki kripto para birimine de faydalı olabilir. Bununla birlikte bir DOGE yükseltmesi fiyatta büyük bir etki yaratabilir. Dogecoin’in 2023’te 1 dolara ulaşması için, varlığı sadece bir ödeme seçeneği olarak değerlenmenin ötesine iten bir yükseltme olmalıdır. Blockchain kullanımlarının genişletilmesi ve Web3 boyunca kripto alanının sürekli olarak keşfedilmesi, büyük bir perakende yatırımcı akışını teşvik edebilir.

Elon Musk Bu Altcoin Hakkında Tweet Attı: Fiyat...

Bu, Ethereum’un yaptığı gibi bir Proof-of-stake (PoS) blok zincirine geçişe benzer bir şey olabilir. Böyle bir hamle, sonunda Dogecoin’i hala 10 yıllık teknolojiyi kullandığı mevcut konumunun ötesine itebilir. Ancak yatırım devi Motley Fool, herhangi bir olası yükseltmenin Dogecoin topluluğunda oldukça tartışmalı bir konu olmaya devam ettiğini belirtiyor.

Sonuç olarak, Dogecoin’in 2023’te şu anki 0,09 dolarlık fiyatından 1 dolara ulaşması oldukça gerçekçi görünmüyor. Eğer bu gerçekleşirse memecoin için tüm zamanların en yüksek seviyesini girer ve onu Bitcoin ve Ethereum ile birlikte bir değer aralığına yerleştirir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dogecoin (DOGE) 2023’te 1 Doları Görür mü?