Son Dakika Shiba Inu Gelişmesi: Shibarium Başlatılıyor!

24

Kripto para piyasalarının popüler memecoin projesi Shiba Inu (SHIB), yeni bir duyuru ile karşımıza çıkıyor. Pazartesi günü yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Shiba Inu, Shiba Inu Katman-2 Blockchain Shibarium Beta’nın beklenen lansmanının başlatılacağını açıkladı. Fiyatlar ise yükseliyor. İşte detaylar…

Beklenilen Shibarium haberi geldi!

Daha önce kriptoarena.com olarak birçok defa Shibarium güncellemesine dikkat çekmiştik. Shibarium Blockchain, resmi Twitter hesabından yaptığı 16 Ocak tarihli bir açıklamada, Shibarium Beta Lansmanı için hazırlığın neredeyse tamamlandığını açıkladı. Birçok yatırımcının sevindiği bu haberle beraber topluluklar, yakın bir zamanda Shibarium ile beraber olacaklar.

Kripto piyasasının tanınan isimlerinden ve Shiba Inu’nun baş geliştiricisi olan isim Shytoshi Kusama, Shibarium’un 2023’ün ilk çeyreğinde gerçekleşecek lansmanına özel yorumlarda bulundu. Popüler memecoin ekibi, resmi bir blogda Shibarium Blockchain ve lansmanı hakkında bazı temel kavramları açıkladı. Shibarium Beta lansmanı için son bir tarih henüz açıklanmadı fakat, Shibarium ekibi, “Beta lansmanı için son rötuşlara yaklaşıyoruz.” sözlerinde bulundu.

Shibarium’un layer-2 Blockchain’i, mevcut Blockchain’in ağlarının ölçeklenebilirlik ve performans sınırlamalarına bir çözüm olarak oluşturuluyor. Daha önce de aktardığımız üzere SHIB ekosistem token’ları SHIB, LEASH ve BONE, Shibarium için gereken tek token olacak. Proje, Web3’ün gelişmesiyle metaverse, NFT’ler, dApp’ler ve oyunlarda avantajlara sahip olacak. Doğrulayıcılar (validator), BONE tokenlarını kilitleyerek ve Heimdall Validator ve Bor blok üretici nodelarını çalıştırarak güvenliği artıracak.

Shiba Inu (SHIB) Ekibi Shibarium’un Temel Kavramlarını Tanıtıyor

Bu katman-2 blok zinciri, şu anda SHIB token’ları (SHIB, LEASH & BONE) tarafından kullanılan Ethereum blok zincirinin üzerinde çalışır. Ana arama kartı, ölçeklenebilirlik sağlama ve daha düşük maliyetlerle daha hızlı işlemleri destekleme yeteneğinde yatmaktadır. Bu 2. Katman platformu ayrıca, gaz maliyetlerindeki ani artışların genellikle günlük bazda gerçekleşen daha küçük işlemleri imkansız ve aşırı derecede pahalı hale getirdiği, özellikle NFT’lerin benimsenmesi veya işlem ücretleri gibi hizmetler açısından çeşitli fırsatlar da sunuyor.

Shiba Inu Ekibi Açıkladı: Büyük Haber Duyurulacak!
Ayrıca, ölçeklenebilirlik ve reklam güvenliği sağlama görevi yalnızca düğümleri dağıtanlara değil, aynı zamanda bir ödül sistemi olarak hizmet veren token’ları taking sözleşmeleri kuran Yetki Verenlere de düşer. Bu katılımcılar arasında ödüllerin tahsisi, ağdaki doğrulayıcılar tarafından belirlenen bir komisyon oranına dayalı olacaktır.  Son olarak, kullanıcılar Shibarium’un test token’larına henüz resmi olarak dağıtılmamış olmasına rağmen özel test ağı portalları aracılığıyla erişebilirler.

Bir diğer yandan Shiba Inu fiyatı, son bir haftalık süreç içerisinde yüzde 20’nin üzerinde değer kazandı. Son 24 saat içerisinde düşüşe geçen altcoin projesi, anlık olarak 0,00001042 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku