DOGE Bakakaldı: Twitter Bu 2 Coini Sepetine Ekledi!

DOGE Bakakaldı: Twitter Bu 2 Coini Sepetine Ekledi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk’ın açıklamasında Twitter’ın arama butonlarına DOGE yerine BTC ve ETH fiyat endeksleri eklediğini duyurdu.

Twitter arama butonuna DOGE fiyatını eklemedi

Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların arama sekmesine adlarını veya şeritlerini yazarak Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) fiyatlarını aramalarını sağlayan yeni bir kripto özelliği ekledi. Platformda ‘$Bitcoin’, ‘Bitcoin fiyatı’ ve ‘BTC fiyatı’ aramaları, Ethereum için de çalışan eşdeğer aramalarla birlikte bir fiyat tablosu çıkarmaktadır. Yeni özellik, ‘$ Cashtags’in geliştirilen bir halidir. Özellik 21 Aralık’ta Twitter Business hesabı tarafından duyurulmuştur. Özellik büyük bir hisse senedinin, borsa yatırım fonunun veya kripto para biriminin sembolünü önünde $ ile tweet atıldığında çalışıyor. Ayrıca insanların, fiyatlandırma grafiklerini içerecek arama sonuçlarına götüren tıklanabilir bir bağlantı görebileceğini belirtilmiştir. Ayrıca sadece bir hisse senedi sembolünü aramanın da fiyat grafiğini getireceği kaydedilmiştir.  Twitter CEO’su Elon Musk yeni özelliğin duyurusunu retweetledi. Ardından bunun “finansal Twitter’a gelen birçok ürün iyileştirmesinden biri” olduğunu belirtti.

 

Görünüşe göre BTC ve ETH, fiyat tabloları olan tek iki kripto para birimidir. Musk’ın ilgili olduğu Dogecoin dahil olmak üzere diğer kripto para birimleri özellikler arasında görünmedi. Ancak Twitter Business, “önümüzdeki haftalarda” sembol kapsamını genişleteceğini belirtti. Ardından kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi beklediğini söyledi.

Aramalarda çıkan grafikler

Jane Mastodon Wong, 21 Aralık’ta Twitter takipçilerine grafiklerin alım satım analiz platformu TradingView’den alındığını belirtti. Ayrıca fiyat çizelgeleri, perakende ticaret platformunun bu entegrasyon için Twitter ile iş birliği yaptığını öne süren sol alt köşede tıklanabilen bir “Robinhood’da Görüntüle” bağlantısını da içeriyor.

Orada, kullanıcılar Robinhood’un ETH için fiyat tablosuna yönlendiriliyor. Ardından bu tablo, aşağıda “Ethereum Satın Almak İçin Kaydolun” yazan ek bir bağlantı sağlıyor. Aynı bağlantılar Bitcoin için de sağlanmıştır. Ancak Twitter ve Robinhood arasında herhangi bir ortaklık detayı açıklanmadı. Verilere göre, #Bitcoin tek başına günde yaklaşık 120.000 kez tweetlenmiştir. Twitter’ın fiyat tablosu entegrasyonu muhtemelen Robinhood’a daha fazla trafik getirmesi beklenmektedir. Ethereum ise 25.000 tweet aralığında seyrediyor. Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere bu ayın başlarında, Twitter’ın platformdaki ödemelerde kullanılmak üzere kendi yerel kripto para birimi olan Twitter Coin’i oluşturabileceğine dair söylentiler dolaşmaya başladı. Söylentiler, Musk’ın Twitter’da kripto para birimi tabanlı ödemelerin olası entegrasyonu da dahil olmak üzere Twitter 2.0’ın nasıl görünebileceğine dair bir fikir paylaşmasından yaklaşık bir hafta sonra, 4 Aralık’ta başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

DOGE Bakakaldı: Twitter Bu 2 Coini Sepetine Ekledi!