Santiment: Balina Patlaması Yaşayan 3 Altcoin Bunlar!
Santiment: Balina Patlaması Yaşayan 3 Altcoin Bunlar!

Santiment: Balina Patlaması Yaşayan 3 Altcoin Bunlar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zincir üstü analitik firması Santiment’in verilerine göre, bu altcoin projeleri son zamanlarda çok yüksek balina aktiviteleriyle karşı karşıya kalıyor! Bu balina etkinliğiyle beraber bu 3 altcoin projesinin fiyatı yükselişe geçebilir. İşte detaylar…

Santiment, bu 3 altcoin projesine dikkat çekti!

Zincir üstü analitik firması Santiment, son raporunda aktardığı üzere Polygon, Aave ve dYdX, son zamanlarda yüksek balina aktivitesiyle karşı karşıya kaldı. Balinalardan gelen bu ilgi ile beraber birçok yatırımcının gözü bu altcoin’lerin üzerinde bulunuyor. Bu altcoinler bağlamında, bir işlemin balinalardan sayılması koşulu, en az 100 bin dolarlık bir işlem içermesi içermesidir.

İlk 100 Ethereum Balinası, Bu Altcoin'den Satın Alıyor!

Metriğin değeri herhangi bir kripto para birimi için yüksek olursa, bu durum balinaların o kripto para projesinde yoğunlaştığı anlamına gelir. Metrik, yatırımcıların belirli bir kripto parayı aktif olarak alıp sattığını da gösteriyor. Balina işlemleri, büyük ölçekli sermaye hareketlerini içerdiğinden, bunların önemli bir kısmı birlikte bazen piyasayı belirgin şekilde etkileyebilir. Bu nedenle, balina işlem sayısının oldukça büyük değerlerde olması, söz konusu kriptonun fiyatında oynaklığın artmasına neden olabilir.

Anlık olarak aktarılan, geçen ay üç farklı altcoin (Polygon, Aave ve Dydx) için balina işlem sayısındaki eğilimi gösteren bir grafik:

Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, Polygon, Aave ve Dydx, geçen ay boyunca oldukça yüksek bir balina etkinliği gözlemledi. Bu dönemde, bu altcoinler de bazı önemli ralliler gösterdi (AAVE yüzde 56, MATIC yüzde 35 ve DYDX yüzde 94 arttı).

Balina aktivitesi artıyor!

Şaşırtıcı bir şekilde, bu kripto paralar için balina işlem sayısındaki en önemli artışlar, piyasa 13 Ocak ile 18 Ocak arasında değişirken (yukarıdaki grafikteki BTC fiyat eğrisinden görülebileceği gibi) geldi. Geçici olarak durma noktasına gelen ralli ivmesini yeniden kazandı ve altcoinlerin değeri keskin bir şekilde arttı.

Bu 2 Altcoin Büyük Balina İşlemleri İle Karşı Karşıya! İşte detaylar

Son birkaç gün içinde, göstergenin değerleri, ayın başlarında yukarıda belirtilen yüksek balina aktivitesi döneminde görüldüğü gibi benzer seviyelerdeydi. Geçen sefer olduğu gibi, şimdi de fiyatlar merakla değişiyor.

Yüksek balina işlem sayıları, bu kripto paraların fiyatları için hem düşüş hem de yükseliş olabilirken (çünkü tek başına artan aktivite, transferlerin alım veya satım amacıyla yapılıp yapılmadığını bize söylemez), mevcut modelin benzer olması gerçeği Bu kohorttaki yüksek aktivitenin aslında yükselişe geçtiği ayın başlarında, olasılıkların bu altcoinlerin lehine olabileceği anlamına gelebilir. Her iki durumda da, Santiment’in öne sürdüğü gibi, “bu varlıklara yönelik artan büyük adres ilgisi yakından izlenmelidir.”

Balinalar Neden Bu Küçük Altcoin'i Alıyor?

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Polygon (MATIC), balinaların ilgi odağında bulunuyor. Anlık olarak fiyat seviyesi ise 1.14 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bir diğer yandan Aave ve dYdX ise sırasıyla 87,79 ve 2,32 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Santiment: Balina Patlaması Yaşayan 3 Altcoin Bunlar!