Dikkat: Bu 2 Altcoin Binance'de Satılıyor!
Dikkat: Bu 2 Altcoin Binance'de Satılıyor!

Dikkat: Bu 2 Altcoin Binance’de Satılıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında yaşanan son gelişmeler yatırımcıların dikkatini çekiyor. Bu 2 altcoin projesi, Binance üzerinde satılıyor. İşte detaylar…

Jump Trading, altcoin projesi LDO token’larını Binance’e yığdı!

Geçtiğimiz yıl Terra – LUNA krizinin neredeyse içinde olan ABD merkezli ticaret şirketi Jump Trading, Lido DAO (LDO) tokenlerini kripto borsası Binance’e aktarmaya başladı. Yapılan bu transferler sonucunda kripto para analistleri, Jump Trading’in neden Lido yerel token’ı LDO’yu satmaya başladığını ve bu durumun kripto para piyasasına olan etkisini açıkladı!

31 Ocak tarihinde zincir üstü analiz platformu Lookonchain, Twitter üzerinden paylaştığı Tweetler ile Jump Trading’in Lido DAO (LDO) tokenlerini 26 Ocak’tan itibaren kripto borsası Binance’e aktarmaya başladığını ortaya çıkardı. LDO fiyatının yüzde 20’nin üzerinde düşmesine neden oldu. Perşembe gününden bu yana Jump Trading, Binance’e yaklaşık 350.000 LDO aktardı. Jump Trading, LDO tokenlerini Binance’e her transfer ettiğinde LDO fiyatı düşmeye devam ediyor.

Aave Kurucusu Bu Altcoin'den Torbalarca Sattı: Fiyat Düştü!

Popüler altcoin projesinin fiyatı son 24 saat içerisinde yüzde 7 düşüş yaşadı ve anlık olarak 2.09 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatlik en düşük ve yüksek seviyeler ise sırasıyla; 1,99 dolar ve 2,27 dolar.  Jump Trading hala 3,92 milyon Lido DAO tokenine sahip. Bir başka transfer ile beraber LDO fiyatı muhtemelen yeniden düşüşe geçecektir.

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere LDO, bir ETH likit staking çözümü olan Lido’nun yerel token’ıdır. LDO, ücret parametrelerini ve dağıtımını yönetmek ve Lido düğüm operatörlerinin eklenmesini ve kaldırılmasını yönetmek için kullanılır.

Bir diğer yandan Jump trading ile yapılan transferler, Ethereum Shanghai yükseltmesi öncesinde kripto topluluğu arasında endişelere yol açtı. Yükseltme, kullanıcıların stake edilmiş Ethereum’u Lido likidite havuzlarından çekmelerini sağlayacak. Ayrıca analistlere göre, 1.000.000 ila 100.000.000 LDO token’a sahip olan Lido balinaları bir satış çılgınlığı yaşarken, 100 ve 1.000.000 LDO token’a sahip olanlar bir birikim aşamasında bulunuyor.

Şok transfer: Milyonlarca MATIC bilinmeyen balina tarafından fiyat düşmeden saatler önce satıldı!

Lookonchain’e göre, kimliği belirsiz büyük bir Polygon token sahibi olan MATIC, bugün erken saatlerde büyük kripto borsası Binance’e 10.43 milyon dolar transfer etti. Boyutları nedeniyle balinalar olarak anılan devasa sermayeli yatırımcıların bu tür transferleri, genellikle müteakip token satışlarıyla ilişkilendirilir.

Uzmanların bu transferlerde ilginç bulduğu bir nokta var. Aynı kripto para balinası tam iki hafta önce benzer seviyelerde MATIC’i, Binance’e aktarmıştı. Aynı derecede ilginç olan şey ise sonraki iki gün içinde Polygon token fiyatının yüzde 8’den fazla düşüş yaşaması olarak karşımıza çıkıyor. Son satışlarla beraber MATIC fiyatı yüzde 6’lık bir düşüş yaşadı.

Polygon (MATIC) ile balina ilişkileri On milyonlarca altcoin MATIC token’ının periyodik satışına rağmen, bu bilinmeyen yatırımcı hala büyük bir MATIC çantasını elinde tutuyor. Belirtilen verilere göre, sıcak cüzdanda saklanan 9.46 milyon MATIC’e ek olarak, balinanın staking işleminde kilitlenmiş 73.3 milyon token’ı daha var, bu da toplamda neredeyse 100 milyon dolara eşdeğer.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!.

Dikkat: Bu 2 Altcoin Binance’de Satılıyor!