Bu NFT Token Hacklendi: O Altcoinler Çalındı!
Bu NFT Token Hacklendi: O Altcoinler Çalındı!

Bu NFT Token Hacklendi: O Altcoinler Çalındı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni yıl ile beraber birçok kripto para birimi yükselişe geçerken, kripto para hack olayları da son derece arttı. Son zamanlarda NFT projelerinin arasında dikkat çeken bir anime NFT koleksiyonu olan Azuki’nin Twitter hesabı hacklendi. İşte detaylar…

NFT Koleksiyonu Azuki’nin Twitter hesabı çalındı!

Kripto para piyasasında hack olayları tekrardan gündeme geliyor. Son olarak yaşanan hack olayında bu sefer NFT projeleri bilgisayar korsanlarının hedefi oldu. Azuki, hesabından sanal arazi dolandırıcılığına ilişkin çeşitli tweet’ler atılmasının ardından, hesabın hack’lendiğini söyledi ve takipçilerini uyardı. Anime NFT projesi Azuki ekibi, Twitter adresinin hacker’lar tarafından ele geçirildiğini ve bilgisayar korsanlarının sahte arazi satışı ile ilgili iki Tweet attıklarını dile getirdi. Hacklenen sayfadan takipçilere koleksiyonun yerel metaverse platformu The Garden’da “arazi talep etmelerini” isteyen kötü niyetli bir bağlantının paylaşımı yapıldı. Wallet Guard gibi birkaç blockchain güvenlik firması ve MetaMask ve Phantom Wallet gibi kripto cüzdanları , kullanıcılarının kimlik avı bağlantısına erişimini engelledi .

Bu Kripto Para Platformu Hacklendi: Hesaplar Silindi!

NFT koleksiyonunun arkasındaki şirket Chiru Labs’ın bir temsilcisi, konuyla ilgili olarak Twitter ile iletişim halinde olduklarını ve olayın sorumlularının araştırıldığını dile getirdi. Anlık olarak NFT projesi Azuki’nin hesabında her ne kadar zararlı linkler bulunmasa da, projenin Discord sayfasında görev yapan moderatörler, kullanıcıları hala kötü niyetli bağlantılara yönlendirdiği için Azuki’nin biyografisinde yer alan bağlantıya tıklanmaması gerektiğini açıkça belirtti. Anlık olarak Azuki değeri, 14.76 Ethereum (ETH), yani 23.600 dolar seviyesinde bulunuyor. Proje, geçtiğimiz yıl piyasaya sürüldü. Satışa sürüldükten sonraki 1 yıllık dönem içerisinde 4.4 milyon dolarlık bir gelir kazandı.

Bir diğer yandan The Block, Azuki ile ilgili olan iki cüzdanı tespit ettiğini açıkladı. Cüzdanların varlıkları ise dikkat çekici. Bir tanesi 468’den fazla ETH içerirken bunun yaklaşık değeri ise 782 bin dolar olarak açıklanıyor.

Saldırılar çoğalıyor!

Bildiğiniz üzere NFT projesi Azuki’nin Twitter hesabının hacklenmesi, kripto alım satımına olanak tanıyan Robinhood’un twitter hesabının çalınmasından yalnızca iki gün sonra gerçekleşti. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Robinhood’un Twitter hesabına el koyan hackerlar, sahte Robinhood token’ını yatırımcılara satma amacı ile spam’ini sürdürdü. Yaşanan hack saldırısının ardından ise Tweet’ler kısa bir süre içerisinde kaldırıldı. Her ne kadar Twitter konu ile ilgili açıklamalarda bulunmasa da bu kripto para yatırımcıları için büyük bir sorun olabilir.

Ünlü Trading Şirketinden Kripto Para Tahminleri: Tarih de Verdi!

Öte yandan uzmanlar her ne kadar bu dolandırıcılık olaylarına dikkat edilmesi gerektiğini açıklasa da, yatırımcılar son derece endişeli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu NFT Token Hacklendi: O Altcoinler Çalındı!