Deneyimli Analist BTC’nin 2023 Fiyatı İçin Tahminini Güncelledi: Karamsar!

56

Popüler bir kripto para analisti, gelecek yıl için büyük Bitcoin (BTC) tahminlerinin gerçekleşebileceğinden şüphe duyduğunu söyledi. Ünlü analist, 2023 BTC fiyat tahminini güncelledi. İşte ayrıntılar…

Analist BTC fiyat tahminini düşürdü

InvestAnswers’daki yeni bir röportajda, yaygın olarak takip edilen kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in 2023 yılına kadar mevcut fiyatlardan yaklaşık yüzde 1.000’in üzerinde yükselebileceği tahmininde bulundu. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, geçen ayın sonlarında, risk sermayesi yatırımcısı Tim Draper, Bitcoin’in gelecek yıl 250.000 dolara ulaşacağı tahmininde bulunmuştu. Cowen, Bitcoin’in önümüzdeki 18 ay içinde altı haneli fiyat aralığına bile ulaşabileceğine artık inanmadığını söyledi ve şunları söyledi:

Bir zamanlar, 2023’ün bunlara çarptığımız yıl olacağına inanmak isterdim, belki de 250.000 dolar her zaman çok yüksek olacaktı, 2023 yılına kadar 100.000 dolardan fazla ya da başka bir şey düşünüyordum. Şimdi bu fikir hakkında kesinlikle biraz daha şüpheciyim, özellikle de Fed’in ne kadar sert olduğu ve son altı ay içinde tam tersi yönde gittiği için. Sosyal istatistikler gibi diğer şeylere de bakıyorum ve kripto YouTube kanallarına yeni aboneleri takip ediyorum. Bu tür şeylerdeki izleyicilere bakıyorum ve şu anda hepsi bir düşüş trendinde. İnsanlar gaz satın almakta zorlanıyorsa, insanların Bitcoin satın almasını daha da zorlaştıracak.

btc

Cowen, perakende yatırımcılar BTC’de ultra yükselişe geçse bile, Bitcoin’i gelecek yıla kadar 250.000 dolara çıkarmak için yeterli olmayabileceğini söylüyor ve şunları ekliyor:

Bitcoin gibi risk varlıklarının nihayetinde 250.000 dolara çıktığını görmek için hala genel perakende duyarlılığına gerçekten yüksek ihtiyacınız var. Gelecek yıl, özellikle enflasyonun yüksek olduğu bir dönemde, çeyrek milyon dolara nasıl ulaşacağımızı görmek için mücadele ediyorum. 40’lı ve 70’li yıllara, yüksek enflasyonun ikinci zirvelerine işaret edebilirsiniz, borsa iyi iş çıkardı. Ancak ilk zirvede, enflasyon zirveye ulaşana kadar borsa düştü. Bu, Bitcoin’in önümüzdeki 18 ay içinde çeyrek milyon dolara çıkması için büyük bir geri dönüş olacaktır, bu yüzden muhtemelen önümüzdeki 18 ay içinde oraya ulaşmayacağını söyleyebilirim.

Analist, büyük bir ralli yerine dalgalı bir fiyat seyri öngörüyor

Cowen, anıtsal bir ralli yerine, önümüzdeki iki yıl boyunca dalgalı ve heyecan verici olmayan bir Bitcoin piyasası görüyor ve şunları söylüyor:

Bu ayı piyasasını bu yıl bir süre tamamladığımızı ve daha sonra 2019 ve 2015’te yaptığımız gibi bir birikim aşamasına girdiğimizi görüyorum ve bir sonraki Bitcoin yarılanmasına yavaşça hazırlanıyoruz ve bu noktada muhtemelen Fed’in nihayet faiz oranlarını düşürmesine bakıyorsunuz ve enflasyon umarım zaten düşmemişse geri döner.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku