Bir Haftalık Ralli Sırasında ETH Balinaları Bu Altcoin’i Topladı!

70

Küresel kripto para piyasasında, geçtiğimiz ay yaşanan büyük çöküşler sonrasında geniş bir toparlanma kaydettiği görüldü. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bununla birlikte, devasa Ethereum (ETH) balinalarından birine ait cüzdan adresine,  Polygon ekosisteminin altcoin projesi olan MATIC’i, yaşanan son fiyat artışının ortasında biriktirdikleri belirtiliyor.

ETH balinaları 60 milyon MATIC’i cüzdanlarına ekliyor

Bu olayla birlikte, Polygon (MATIC) blockchain’i yerel altcoin’inin, son 7 gün içerisinde yüzde 60 gibi büyük bir kazanç kaydetmesine yol açtığı belirtildi. ETH balinalarının en büyüğünün, son 48 saat içerisinde 36 milyon doların üzerinde Poligon ağına ait token’dan satın aldığı görülüyor. Bu birikimin, 60 milyondan fazla MATIC’in cüzdan adresine eklenmesi ile sonuçlandığı açıklandı.

“BlueWhale0072” adlı devasa ETH balinasının cüzdan adresine, birden fazla işlemde tek başına 33,5 milyon dolar değerinde Poligon token’ından satın alımı yaptığı ve eklediği belirtildi. Bunlarla birlikte, cüzdan tarafından yapılan en büyük birikim işleminin 7,3 milyon dolar değerinde olduğu açıklanıyor. Hareketlilik sonucunda MATIC’in son 24 saat içinde ETH balinaları tarafından en çok satın alım işlemi yapılan token’lar arasına girdiği bildirildi.

Ethereum balinalarının çok sayıda MATIC tuttuğu belirtiliyor

Yapılan araştırmalara göre, Poligon ağına ait altcoin projesi olan MATIC, ticaret hacmi açısından balinalar tarafından tercih edilen ilk 10 kripto para birimi listesinde yer alabileceği belirtiliyor. Ayrıca MATIC, en iyi ETH cüzdanları tarafından en çok kullanılan Smart Contract(akıllı sözleşmeler) listesinde de yer aldığı belirtiliyor. Böylece, ilk 100 Ethereum balinasının kümülatif olarak 77 milyon doların üzerinde MATIC tokenı elinde tuttuğu açıklandı.

Fiyat seviyelerinde bir toparlanma kaydetmesinin ardından Poligon fiyatında bir miktar düşüş görüldü. MATIC fiyatı son 24 saatte yaklaşık yüzde 1.86 yükseliş yaşadı. Şu anda ise piyasalardaki dalgalanmalara rağmen, 0,60 dolar fiyat seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Hala yıldan bugüne (YTD) fiyatından yüzde 77 daha düşük seviyelerden işlem gördüğü belirtiliyor. Son zamanlarda Polygon, Coinbase borsasının ana ağlarında para yatırma ve çekme işlemlerini desteklediğini duyurdu. Artık bir kullanıcı doğrudan Polygon PoS’a gönderim sağlayarak alımını gerçekleştirebilecek. Bu anlaşma ile birlikte, kullanıcıların ağlarında Dapps kullanmak için sorunsuz bir kullanıcı deneyimine sahip olmalarına yardımcı olacağı belirtiliyor. PoS, Coinbase’de canlı yayına giren ilk ağ olmasının ardından, olayın Polygon adına büyük bir başarı olduğu söyleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku