Bitcoin Nasıl ve Ne Zaman Yükselişe Geçecek? Bütün Metrikler Bunu Gösteriyor!

1.137

Piyasanın önde gelen kripto para analistleri, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in fiyat durumu hakkında yorumlarda bulunarak, metriklere işaret etti. İşte detaylar…

Ünlü kripto analistleri, BTC için kritik seviyeleri açıkladı!

Lider kripto para birimi Bitcoin için TradingView’dan alınan güncel verilere göre BTC/USD çifti birçok borsada 21 bin dolar seviyelerinde bulunuyor ve net bir trend üzerinde kalmakta isteksiz gözüküyor. Geçtiğimiz saatlerde paritenin durumu hakkında yorumlarda bulunan birkaç analist, BTC/USD çiftinin zayıflık belirtilerinden kaçındığını belirtiyor. Ünlü kripto para analisti Michaël van de Poppe ise lider kripto para biriminin 22.400 dolar seviyelerine yakın 200 haftalık hareketli ortalamada bir satış olabileceğine inanıyor. Analist’in konuyla ilgili Tweet’i ise şu şekilde:

Game of Trades ise “gerçekleşen fiyatın, yani arz üzerinde bulunan bütün kripto paraların toplam maliyet tabanının altında bir çalınma gerçekleşti. Gerçekleşen fiyat anlık olarak Bitcoin için 22.500 dolar civarında bulunuyor” sözlerinde bulundu. Daha öncesinde ise çok az kişi net bir yükseliş eğiliminin ortaya çıkmasını beklerken, uzun vadeli perspektifler mevcut fiyat seviyelerine önem vermişti. Bu kişilerin arasında teknik analizler sırasında kullanılan ve bir volatilite bandı olan Bollinger bantlarının sahibi John Bollinger da bulunuyor. Bollinger, BTC/USD çifti için yeni bir bakış açısından bakarak, mevcut trendlerde bir doruk noktasına işaret ediyor. Bollinger’ın konu ile ilgili Tweet’i ise şu şekilde:

Araştırmalar, “Neredeyse tüm” Bitcoin metriklerinin tüm zamanların en düşük seviyelerinde olduğunu gösteriyor

Bir diğer yandan ünlü zincir-üstü veri analitik platformu Glassnode, Bitcoin’in önümüzdeki dönemleri için kritik metrikleri işaret ediyor. Platform, en son yayınladığı haftalık bülteni olan “The Week On-Chain” kısmında, bir dip oluşumunun sinyalini vermenin çeşitli aşamalarında bir dizi zincir-üstü metriği inceledi. Ünlü şirket kripto para borsasında hiçbir şeyin kesin olmadığını belirterek, bülten üzerinden “Mevcut makroekonomik çerçeve içinde, tüm modeller ve tarihsel emsaller muhtemelen teste tabi tutulacaktır.” sözlerinde bulundu. Platform’da dikkat çeken sözler ise şu şekilde:

“Bitcoin fiyatlarının tarihsel taban modellerine ve mevcut konumuna bakıldığında, piyasa zaten son derece imkansız ve düşük bir seviyede bulunuyor ve işlem günlerinin sadece yüzde 0,2’si benzer koşullarda gerçekleşiyor.”

Güncel Korku ve Açgözlülük Endeksi
Güncel Korku ve Açgözlülük Endeksi

Daha önce de kriptoarena.com olarak verilerini aktardığımız platforma göre 2020 ve 2021 yıllarında Bitcoin (BTC)’e yapılan yatırımlar, son satışların arkasındaki itici güç olarak karşımıza çıkıyor. Platform, “Teknikten, zincir-üstü verilere kadar BTC için neredeyse tüm göstergeler, tüm zamanların en düşük seviyelerinde ve önceki döngülerde ayı piyasası tabanı oluşumuyla aynı zamana denk geliyor. Birçoğu, benzer seviyelerde önceki tarihin sadece tek haneli yüzde puanları olan seviyelerde işlem görüyor” sözlerini de ekliyor. Korku ve Açgözlülük Endeksi ise değişmedi ve “aşırı korku” ile devam ediyor. Aynı zamanda bu durum, geçmiş ayı piyasalarında klasik bir tersine dönüş seviyesi oluşturdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku