Binance CEO’su Tahminini Açıkladı: DeFi 10 Yıl İçerisinde…

60

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, merkeziyetsiz finans protokolünün (DeFi) ve merkeziyetsiz borsa platformlarının (DEX’ler) uzun vadede merkezi benzerlerini geride bırakacağı konusundaki düşüncelerini aktardı.

Binance CEO’su DeFi ve DEX’lerin merkezi platformları geçeceğini düşünüyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bankless YouTube kanalında gerçekleşen son röportajda, Binance CEO’su Changpeng Zhao, 10 yıllık bir süreç içerisinde merkeziyetsiz blockchain ekosistemi projelerinin, merkezi finans (CeFi) ve merkezi borsalardan (CEX’ler) daha da büyüyerek yükselişe geçeceğini konuşmasında dile getiriyor:

Bana göre beş veya 10 yıl içerisinde, merkeziyetsiz borsalar merkezi borsalardan daha büyük olacak… Maksimum seviyede artışla gerçekleşecek diyebilirim, 10 yıl içinde DEX’ler ve DeFi, CeFi’den daha büyük bir sistem olacak.

Binance CEO’su CZ ayrıca, merkezi alanda kurulmaya çalışılan kripto para protokollerinin, sonunda merkeziyetsiz olanlar tarafından aşılacağına inansa da, birçok insanın hesaplarına erişmek adına geleneksel yöntemleri yine de tercih edeceğinden, bunların bir arada var olabileceği bir geleceğin olabileceğine hala inandığını söylüyor:

Merkezi borsaların sıfıra gitmesinin uzun zaman alacağını düşünüyorum, ancak DeFi’nin merkezi borsalardan daha büyük olması beş veya 10 yıllık bir süreç dahilinde olacak ve biraz zaman alacak, ancak merkezileştirilmiş borsalar devam edecek. Gelecek on yıllar boyunca bir rol oynayacak.

CZ: merkeziyetsiz olan her ne varsa kesinlikle çok daha kullanışlı hale gelecek

Ayrıca CZ, internet çağının başlangıcındaki dönemleri de hatırlatarak insanların uyum konusunda ki korkuları ve düşünceleri ile ilgili görüşlerini de paylaşıyor:

Sanırım, hala bir e-posta ve şifre kullanmaktan çok daha rahatsız olan birçok insan bulunuyor. Ebeveynlerimin nesline sorarsanız, özel anahtarlarının şifreli yedeklemelerini dağıtık bir şekilde yapmak için bir USB bellek kullanmak yerine onlar için mantıklı gelen e-posta ve şifreyi tercih edeceklerini görürdünüz. Teknolojinin, merkeziyetsiz olan her şeyin çok daha kullanışlı olacağı bir noktaya geleceğini düşünüyorum. Aslında kullanım olarak eski sistemlerden çok daha kolay, çünkü KYC (müşterinizi tanıyın düzenlemeleri) yapmak zorunda değilsiniz. Tüm bu çok can sıkıcı ve bunaltıcı işlemleri yapmak zorunda değilsiniz. Sisteme kayıtlı cüzdanınız üzerinde kendi kontrolünüz olabilir.

Ayrıca Binance CEO’su CZ, içerisinde olduğumuz ayı piyasasının dört yıllık bir döngünün parçası olduğu hatırlatıyor. Kripto para piyasalarında ve kripto para birimlerinde yaşanan aşırı fiyat oynaklığının uzun süre devam edebilecek zayıflığa işaret ettiğini düşündüğünü dile getiriyor. Yükselen enflasyon oranları sonrasında ise, insanları daha da kripto para birimlerini benimsemeye başladıklarını kabul etmeye teşvik ettiğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku