Binance CEO’su Açıkladı: Kripto Para Piyasası Yeniden…

159

Kriptoarena.com olarak da belirttiğimiz gibi, kripto para piyasası zor bir dönemden geçiyor. Binance CEO’su, son kripto para çöküşü, o sırada mevcut olan kripto para birimlerinin fiyatlarının yeni zirvelere yükselmesinden birkaç dakika sonra başlayan 2018 ayı piyasasını hatırlattı.

CZ: Mevcut kripto para piyasası daha fazla kaldıraca sahip

İlginç bir şekilde, 24 saatlik ticaret hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su ve kurucusu Changpeng “CZ” Zhao, 2018 ayı piyasasının mevcut olandan neden farklı olduğuna dair önemli farklılıkları vurguladı. CZ’ye göre, kripto para birimi artık 2018’de var olana kıyasla daha fazla kaldıraca sahip. CZ, kaldıracın hızlı ve yavaş olmak üzere iki kategoride olduğunu kaydetti ve fonlar farklı merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerine borç verdiğinde yavaş kaldıraç bulunduğunu, hızlı kaldıraç ise çoğunlukla merkezi borsalarda, özellikle vadeli işlemlerde bulunduğunu ekledi.CZ, yavaş kaldıracın sistemden çıkarıldığını ve bunun tüm kripto piyasasının domino etkisi yaşamasının önemli bir nedeni olduğunu söyledi ve şunları açıkladı:

Bunlardan biri (Fonlar) tasfiye edildiğinde, etkilenen borç verenlerin kaybı fark etmesi veya kabul etmesi genellikle birkaç gün veya hafta alır. Bunların da basamaklı bir etkisi olabilir, ancak yayılma hızı çok daha yavaştır.

Binance CEO'su Bitcoin (BTC)'deki Çöküşü Yorumladı!

Devam eden kademeli etkinin bir sonucu olarak, CZ, kripto ile ilgili bazı projelerin genellikle “büyük balıklar” tarafından finanse edildiği için şanslı olduğunu, diğerlerinin ise bu büyük şirketlerden böyle bir destek almadığını söyledi. Ayrıca ünlü CEO, bazı projelerin kötü olduğunu ve kurtarılmaması gerektiğini de kaydetti. CZ, kripto piyasasının henüz “bunların sonunu” görmediğini iddia etti ve şunları söyledi:

Ne yazık ki, bu ‘kötü’ projelerden bazılarının çok sayıda kullanıcısı var, bunlar genellikle şişirilmiş teşvikler, ‘yaratıcı’ pazarlama veya saf Ponzi şemaları yoluyla edinildi. Buradaki kurtarmalar mantıklı değil. Bırakın başarısız olsunlar. Bırakın başka daha iyi projeler onların yerini alsın, onlar da alacak.

Bırakın başarısız olsunlar…

Binance yöneticisi, bu kötü projelerin “kurtarma” gerektirmediğini belirtti; ancak iyi niteliklere sahip ve birkaç hata yapmış kripto para projeleri kurtarılması gereken projelerdir. CEO sözlerine şöyle devam etti:

Sağlıklı nakit rezervlerine sahip en büyük sektör oyuncularından biri olarak konumumuzla, kullanıcıları koruma görevimiz var. Ayrıca sektör oyuncularının hayatta kalmasına ve umutla gelişmelerine yardımcı olma sorumluluğumuz da var.

Binance CEO'su Açıkladı: Kripto Para Piyasası Yeniden...

CZ, Bitcoin için mevcut piyasa değerinin tamamen kötü bir fiyat olmasa da düşük olduğunu söylüyor ve şunları ekliyor:

2017’de 20K’nın çılgınca yüksek olduğunu düşündük. Bugün, 20K’nın acı verici derecede düşük olduğunu düşünüyoruz. Sektör büyüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku