Balinalar Borsalara BTC Taşıyor! Ne Olacak?

103

Popüler analistler, geçtiğimiz iki gün içerisinde 22 bin dolar seviyesine kadar yükselen lider kripto para birimi için yorumlarda bulunurken, kripto para piyasasının en büyük balinaları ise borsalara BTC taşıyor. İşte detaylar…

Popüler analistler, Bitcoin’in performansı hakkında önemli detaylara dikkat çekiyor!

Kripto para piyasasında dalgalanmalar devam ederken, TradingView’den alınan güncel verilere göre BTC/USD çifti aniden yükselişini durdurdu ve 19.947 dolar seviyesine düştü. Lider kripto para birimi geçtiğimiz gün 21.700 dolar seviyesine ulaşarak 16 Haziran tarihinden bu yana en büyük yükselişini kaydetti fakat bir diğer yandan Wall Street’te yaşanan yoğun işlemlerle beraber momentum son derece yavaşladı.

Kripto para piyasalarında yakından takip edilen bir kripto para yatırımcısı ve aynı zamanda analist Rekt Capital’e göre BTC/USD çiftinin 200 haftalık ortalamayı geri alamama riski bulunuyordu. Önceki ayı piyasalarında klasik bir destek hattı olan Bitcoin, daha önce makro fiyat diplerini karakterize eden fitillerle destek olarak 200 haftalık ortalama hareket seviyesini korumuştu. Analist konuyla ilgili şu şekilde bir uyarıda bulunuyor.

“Eğer BTC, 200 haftalık MA’yı destek olarak geri alamazsa… O zaman ne olabileceğine dair senaryolardan biri, 200 haftalık MA’nın altında ilk kez bir Birikme Aralığı oluşmadan önce BTC, yeni düşük seviyelere inebilir”

200 haftalık MA ile BTC/USD çiftinin 1 haftalık grafiği.

Anlık olarak 200 haftalık hareketli ortalama ise 22.240 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bir diğer yandan ise ünlü yatırımcı Credible Crypto kısa vadeli açıdan bakıldığında Bitcoin’e daha iyimser yönden bakıyor. Ünlü yatırımcı ve analist, Twitter takipçilerine spot fiyatın çok düşük seviyelerde olmayacağını ekliyor:

“Son birkaç güne geri dönersek eğer, haftalık talep seviyemizi tekrar ziyaret etmek üzereyiz. Burada yeni yerel dipler beklemiyoruz. Yeşil bölgenin tutunmasını ve 22-24 bin arasında kırmızı direnç bölgesine başka bir yerel zirve koymayı bekliyoruz.”

Başka bir kripto para analisti olan Crypto Tony de aynı şekilde BTC/USD’nin şu anda dikkatleri çeken “talep bölgesini” vurgulayarak Twitter üzerinden takipçilerine şu şekilde açıklamalarda bulundu:

“Makroda burada birkaç şey görebiliriz. Bir dağıtım aralığından net bir şekilde ayrıldık. Şimdi bu aralıktaki ilk talep bölgesini test ediyoruz. Bir tepki bekleniyor, ancak bence henüz dip değil”

“Kartlarda 17 bin ila 15 bin dolar arasında aşağı yönlü bir fitil gözüküyor”

En büyük Bitcoin balinaları borsalara BTC transferi yapıyor!

Bir diğer yandan ise en büyük BTC balinalarının, zincir-üstü verilerinde değişim belirtileri uzun bir süredir görülüyor. Ünlü analitik firması Glassnode’a göre, 20 ve 21 Haziran’da en büyük Bitcoin balinaları borsalara 50.000’den fazla BTC yatırdı. Bunu, 13 Haziran’da tek bir günde 58.000 BTC girişi izledi. Balina cüzdanlarından gelen toplam girişler, gün içi bazında yüksek kalırken, önceki bazı satışlar sırasında görülen seviyelerle hala eşleşmedi. Örneğin 9 Mayıs’ta aynı grup, Mart 2020’den bu yana en çok işlem yapan hesaplara 80.000’den fazla BTC gönderdi.

Öte yandan hafta başında kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin balinaları, 19 bin dolar seviyesinin biraz üzerinde potansiyel bir ana destek seviyesi oluşturmuş bulunuyor. Anlık olarak lider kripto para biriminin fiyatı ise 20.159,78 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku