CryptoQuant CEO’sundan Bitcoin Yorumu: “Boğa Rallisi Olabilir!”

148

Kripto para piyasasının lider kripto para birimi Bitcoin, 2022 yılında yaşadığı büyük kayıpların ardından yükselişe geçti! Son haftalarda 23 bin dolar seviyesine kadar yükseliş yaşayan BTC için birçok analist, bir boğa döngüsü olup olmadığını yorumlarken, CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, konu hakkında kritik açıklamalarda bulundu! İşte detaylar…

CryptoQuant CEO’sundan şok açıklama: “Bitcoin boğa rallisi başlatmış olabilir!”

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere 2023 yılının başından bu yana önemli yükselişlerle yatırımcıların karşısına çıkan Bitcoin (BTC), 23 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Birçok yatırımcı, yükselişin devam edip etmeyeceği konusunda şüpheliyken, ünlü analistler konu hakkında yorumlarda bulunuyor.

Bununla beraber yatırımcılar ayı boğa ikileminde kalırken CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, konu hakkında yorumlarda bulundu. Bitcoin’in halihazırda bir boğa rallisi başlatmış olabileceğini belirten CryptoQuant CEO’su, MVRV gibi PnL’ye dayalı göstergelerin çoğu yatırımcının hala zararda olduğunu söyledi. Bununla beraber CEO, bu yatırımcıların satış yapmak istemediğini de ekliyor.

Öte yandan ünlü CEO, geçtiğimiz aylarda yaşanan çöküşlere atıfta bulunarak satış baskısının çoğunluğunun, büyük fonların veya kripto ile ilgili şirketlerin iflası nedeniyle başlayan tasfiye sürecinin bir parçası olarak devam ettiğini öne sürüyor..

“Bitcoin boğa dönemine erken girdi. Fakat MVRV gibi zincir üstü PnL ile ilgili göstergeler, çoğu yatırımcının hala zararda olduğunu gösteriyor.

Kimse bu seviyelerde önemli bir zararla satış yapmak istemez.”

Ünlü Analistten Bitcoin Yorumu! Hedef 25 Bin Dolar!

Lider kripto para biriminde yaşanan boğa rallisine dikkat çeken isim, Bitcoin için erken bir boğa dönemi yaşansa da lider kriptonun hala makro risklerle karşı karşıya olduğunu aktardı. Bu nedenden dolayı CEO, önümüzdeki birkaç ay içerisinde daha fazla iflas haberleri ve birleşme görebileceğimizi aktarıyor. Bazı kripto para uzmanları ise yatırımcıların daha fazla borsa çöküşü görmesiyle beraber kripto para piyasasının uzun bir süre düzelemeyeceğini ve kripto para piyasasına olan güvenini kaybedeceğini aktarıyor.

BTC fiyat durumu

Kripto para piyasasının önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), son bir aylık süreçte yüzde 36 yükselerek, 2022’de kaybettiği seviyelerin az da olsa bir kısmını geri kazanabildi. Bununla beraber son bir haftalık süreçte ise yüzde 11 değerlenen lider kripto para birimi, anlık olarak 23.024,80 dolar seviyesinde bulunuyor.

 

Kripto para piyasasının toparlanma çabalarına altcoin piyasası da yanıt verdi. Lider altcoin Ethereum başta olmak üzere birçok kripto para birimi yükselişe geçti. Ocak ayının en çok dikkat çeken altcoin projesi ise yaşadığı yükseliş ile beraber Aptos olarak açıklanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku