Binance CEO'su Kripto Para Regülasyonlarını Yorumladı!
Binance CEO'su Kripto Para Regülasyonlarını Yorumladı!

Binance CEO’su Kripto Para Regülasyonlarını Yorumladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının önde gelen isimlerinden Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto para düzenlemeleri hakkındaki yorumlarını aktardı! İşte detaylar…

Binance CEO’su CZ, Kripto para regülasyonları hakkında görüşlerini açıkladı!

Son aylarda kripto para birimi sektörü için uluslararası yasaların oluşturulması hakkında çok sayıda tartışma yapıldı. Bununla birlikte, kripto katliamının ve kripto şirketlerinin artan sayıdaki iflas vakalarının ardından, sağlam kripto düzenlemelerine duyulan ihtiyaç Binance’in CEO’su Changpeng “CZ” Zhao da dahil olmak üzere birçok kişi tarafından dile getirildi.

Binance CEO’su, O Altcoin İçin Son Noktayı Koydu: Bilmiyorduk!

 

Son olarak Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından kısa süre önce yayınlanan 5 maddelik kripto düzenleme planı hakkında konuşan CZ, bunların kripto ve ilgili işletmeleri için oldukça faydalı ve “iyi” olduğunu öne sürüyor. CZ’ye göre, müşterilerini korumanın en etkili yöntemi, dünya çapında uygulanan risk temelli düzenlemedir. Ve, belirli yargı alanlarında doğrudan yasaklarla karşılaşan potansiyel kripto tehditlerinden bahsederken, Binance CEO’su şu sözleri aktardı:

Kullanıcı korumasının en iyi şekli, küresel olarak tutarlı, riske dayalı düzenlemedir. Doğrudan yasaklamalar, kullanıcıların gölgede, riskleri kendilerine ait olmak üzere ve herhangi bir güvenlik ağı olmadan çalışmasına yol açacaktır.

binance

Dev kripto para borsasının CEO’su tarafından vurgulandığı gibi, IMF önce kripto varlık hizmet sağlayıcılarının lisanslanmasını, kaydedilmesini ve yetkilendirilmesini talep ediyor. Bununla beraber, depolama, transfer, takas, mutabakat ve saklama gibi hizmetler sunan ve geleneksel finans sektöründeki hizmet sağlayıcıları kontrol edenlerle karşılaştırılabilir düzenlemelere tabi olan işletmeleri kapsayacak. Kullanıcılara ait varlıkların şirkete ait olanlardan ayrı bir yerde tutulmasını ve sorumlu makamın tam olarak netleştirilmesini talep edebilecek.

Kripto endüstrisi doğasını koruması için bu özelliklere sahip olmalı!

Binance CEO’suna göre, kripto para birimi endüstrisi, sınır ötesi doğasını barındırabilmesi için sağlam, kapsamlı ve küresel olarak tutarlı kripto mevzuatına sahip olmak istiyor. Ayrıca, küresel bir stratejinin başarılı olabilmesi için sektörün değişen manzarasıyla birlikte gelişmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Binance CEO’suna göre bir diğer koşul ise Kripto borsalarının lisanslı, kayıtlı ve yetkilendirilmiş olmalıdır. Lisanslama ve yetkilendirme kriterleri iyi tanımlanmalıdır. Bu tür işletmeler, tüm bağımlılıkların ve işlemlerin uygun şekilde tanımlanabilmesi için şeffaflık konusunda katı kısıtlamalara tabi olmalıdır. Herhangi bir çıkar çatışması varsa ilgili merciler tarafından incelenmeli ve gerekirse yasaklanmalıdır.

Changpeng Zhao’nun üçüncü koşulu ise artan sayıda yatırımcının bir değer depolama biçimi olarak stablecoin’leri aradığı göz önüne alındığında , stablecoin ihraç edenlerin katı ihtiyatlı standartlara tabi tutulması gerekir. Bu varlıklar, uygun inceleme ve düzenlemeye tabi değilse, parasal ve finansal sistemlerin istikrarını tehdit edebilir. Önemli istikrarlı paralar söz konusu olduğunda, bankacılık sektöründe yaygın olanla karşılaştırılabilir düzeyde bir düzenleme gerekebilir.

Binance CEO'su Raporu Yalanladı! İşte detaylar

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere daha önce de yorumlarda bulunan CEO, düzenleyiciler hakkında yorumlarda bulundu ve düzenleyicilerin izin verilen faaliyetlerin kapsamını genişlettikçe kullanıcı korumasının ve piyasa bütünlüğünün daha da arttığını söyledi.

“Yasa koyucular ve düzenleyiciler izin verilen faaliyetlerin kapsamını genişlettikçe kullanıcı koruması ve piyasa bütünlüğü artar. Bunu başlıca ticaret, sağlık hizmetleri, ilaç ve internet gibi birçok sektörde gördük.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance CEO’su Kripto Para Regülasyonlarını Yorumladı!