Bu 5 Kripto Para Şubat Ayına Damga Vurabilir!

Bu 5 Kripto Para Şubat Ayına Damga Vurabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere 2022 yılında tüm piyasa değeri yüzde 65 oranında değer kaybetmişti ve kripto para sektörü, tarihindeki en kötü yıllardan birini atlattı. 2023 yılının ilk 3 haftası geride kalırken piyasa, değerini 255 milyar dolar üzerine çıkardı ve toplam piyasa kapitalizasyonunu 1 trilyon dolarlık seviyenin üzerine çıkardı. Peki, hangi kripto para birimleri önümüzdeki haftalarda yükselişe geçecek? Uzmanlar açıkladı..

Lider kripto para birimi Bitcoin, listenin başında yer alıyor!

Bitcoin (BTC) Ocak ayında 23 bin dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Uzmanlar tarafından Şubat ayına damga vurması beklenen kripto para birimi, geçtiğimiz haftaya göre yüzde 9 değer kazandı ve anlık olarak 23.081 dolar seviyesinde bulunuyor.

Önde gelen kripto para yatırımcıları, lider kripto para birimi Bitcoin’in hala iyi bir yatırım fırsatı olduğuna inanıyor. Öte yandan Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff’in yatırımcılara 12 Ocak tarihinde ellerindeki Bitcoin’leri satmasını önermesiyle beraber fiyat yüzde 30 yükselişe geçti. Schiff’in tweet attığı tarih ise dikkat çekti. Peter Schiff’in yatırımcılara Bitcoin’lerini satmasını önerdiği tarihte BTC, 18 bin dolardan işlem görüyordu ve “HOLDers’ın satış yapması için mükemmel bir fırsat” olduğunu tweetledi. Bunun ardından BTC, 23 bin dolar seviyesine kadar yükselişe geçti.

Kripto para topluluğu Ethereum için Şanghay yükseltmesini bekliyor!

Ethereum (ETH), yıla 1.197 dolardan başladıktan sonra 2023’e sağlam bir başlangıç ​​yaptı ve şimdi 1.600 doların üzerinde yeşilde işlem görüyor.

Beklenen bir sonraki Ethereum blok zinciri yükseltmesi, Şangay Yükseltmesi Mart 2023’te gerçekleşecek ve birçok kişi, Ethereum’un fiyatının, Ethereum Merge öncesinde gerçekleşen ‘söylentileri satın al, haberleri sat’ etkinliğine benzer şekilde, bundan önce tırmanmasını bekliyor olacak.

Bir blockchain yazılım geliştirme şirketi olan Alchemy, 17 Ocak’ta yayınladığı bir raporda, 2022’nin dördüncü çeyreğinde Web3’ün ilerlemesini ayrıntılı olarak açıkladı. Artış göz önüne alındığında, ek merkezi olmayan uygulamalar (dApps) yakında piyasaya çıkabilir, bu da akıllı sözleşmelerdeki artışın ETH’nin fiyatını yönlendiren bir faktör olduğuna işaret edebilir.

Popüler kripto para birimi SHIB, Shibarium ile yükselişe geçebilir!

Önde gelen memecoin projesi Shiba Inu (SHIB), 2023’e sağlam bir başlangıç ​​yapan bir diğer isim. 20 Ocak tarihli verilere göre, Shiba Inu, kısa ve uzun vadeli getirilere dayalı olarak en çok değer düşüklüğüne uğrayan varlıklar arasında yer alıyor. Shiba Inu’nun büyümesine, iyimser bir kripto piyasası ve ekosistemindeki olumlu gelişmeler yardımcı olmuş olabilir; örneğin, SHIB ekibi uzun zamandır beklenen 2. katman blok zinciri Shibarium’un onu Şubat ayında izlenecek tokenlardan biri haline getirmesi gibi temel konseptleri ortaya çıkardı.

Şu anda Shiba Inu, son 24 saatte yüzde 0,53 ve önceki haftaya göre yüzde 16,86 artışla 0,00001207 dolardan işlem görüyor.

Bu 5 Kripto Para Şubat Ayına Damga Vurabilir!

Solana düşüşün ardından toparlanıyor!

Solana’nın (SOL) değeri, piyasa değeri yüzde 70 oranında düşen FTX’in çöküşünden en çok etkilenenlerden biriydi; yine de ağ sağlığı tutarlı kaldı. Solana DeFi, artan talebi daha iyi destekleyebilmek ve karşılayabilmek için şimdi daha da güçlendirmek amacıyla FTX ile ilgili olmayan entegrasyonlardan geçiyor. Dahası, Solana’nın NFT sahnesi hızla genişlemeye devam ediyor ve GameFi gibi yenilikler meyvelerini vermeye yaklaşıyor. Solana’nın fiyatı Ocak başında 10 doların biraz altındayken, geçen hafta yüzde 7 artışla 23 Ocak itibarıyla 24 doların üzerinde işlem gördü.

Bu 5 Kripto Para Şubat Ayına Damga Vurabilir!

Polkadot (DOT)

Web3 birlikte çalışabilirlik platformu Polkadot’ta (DOT) güncellemeler yapıldı. Polkadot’un yaratıcısı Gavin Wood, Twitter’dan yaptığı açıklamada Polkadot XCM 3. sürümünün tam 15 aylık çalışmanın ardından piyasaya çıktığını söyledi. Bunun bir sonucu olarak köprüler, zincirler arası kilitleme, değiş tokuşlar, NFT’ler, koşullu ifadeler ve bağlam izleme mümkün hale gelir. Buna ek olarak, farklı zincirler, akıllı sözleşmeler ve NFT’ler arasında birlikte çalışabilirliği geliştirmeyi amaçlıyor.

Ek olarak, bir rapora göre Polkadot, tam zamanlı geliştiricileri, gelişiminin benzer bir aşamasında diğer herhangi bir blok zincirinden çok daha yüksek bir oranda işe alabildi. Polkadot’taki tam zamanlı geliştiricilerin sayısı Ocak 2018’den bu yana hızla arttı; ağ şimdi beş yıl öncesine göre 16 kat daha fazla.

Bu 5 Kripto Para Şubat Ayına Damga Vurabilir!

Anlık olarak Polkadot geçtiğimiz haftaya göre yüzde 14 yükseliş yaşadı ve 6.50 dolardan el değiştiriyor. Uzmanlara göre ağdaki artan gelişmelerle beraber Şubat ayında izlenecek kripto para birimleri arasında yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 5 Kripto Para Şubat Ayına Damga Vurabilir!