Ark Invest CEO’su Kripto Para Tahminlerini Paylaştı! İşte Detaylar
Ark Invest CEO’su Kripto Para Tahminlerini Paylaştı! İşte Detaylar

Ark Invest CEO’su Kripto Para Tahminlerini Paylaştı! İşte Detaylar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırım yönetimi firması ARK Invest’in kurucusu Cathie Wood, yaptığı son açıklamalarla beraber gündeme geldi. 2023’ün ilk 3 haftası boyunca yaşanan kripto para rallisi hakkında yorumlarda bulunan isim, bu rallinin bir ayı tuzağı olduğunu düşünüyor. Peki neden? İşte ünlü ismin açıklamaları…

Ark Invest CEO’su: “Makroekonomik görünüm iyileştikçe kripto para endüstrisi için her şey iyi olacak!”

Büyük yatırım yönetimi firması Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood Bitcoin ve kripto paralar hakkında konuştu. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere 2023 yılının ilk üç haftalık süreci birçok dijital varlık için mükemmel geçti. Lider kripto Bitcoin (BTC)’de yaşanan yükselişler sonucu BTC’nin 23 bin dolar seviyesine dayanması, altcoin piyasasını da başta Ethereum (ETH) olmak üzere yükselişe geçirdi. Bazı analist ve yatırımcılar ise her ne kadar Bitcoin (BTC) ve altcoinlerdeki yükseliş sürse de bu rallinin bir ayı tuzağı olduğuna inanıyor.

Cathie Wood: Kaygıya Yer Yok, Kripto Para Sektörünü Büyüyecek!

Birçok yatırımcı ve analistin kafasında 2023 yılına dair soru işareti, belirsizlik bulunurken, ünlü Bitcoin yatırımcısı ve yatırım yönetimi firması Ark Invest’in kurucusu Cathie Wood, konu hakkındaki görüşlerini aktardı. Yayınlanan son Ark Invest video blogunda Ark Invest’in Baş Fütüristi Brett Winton ile konuşan Cathie Wood, genel olarak 2023 yılı hakkında kripto para birimlerinin yükselişe geçeceğini aktardı. Öte yandan Cathie Wood, yaptığı açıklamalarda yıl içerisinde FED’in şahin duruşunu yumuşatmasına ve enflasyonun düşmesine bağlı olarak kripto paraların da olumlu anlamda büyük bir dönüş yaşayacağını aktardı. Sözlerine ise “Makroekonomik görünüm iyileştikçe ve sıkı mali politika gevşedikçe kripto gibi riskli varlıklar için faydalı olacaktır.” şeklinde devam etti.

Tarihsel Verilere Göre, Bitcoin Bu İnanılmaz Rakamları Görebilir!

Bir diğer yandan sözlerinde FED’in enflasyon oranlarına değinen ünlü isim, yüzde 2’lik hedefine ulaşabileceğine inanıyor ve para arzının düşüş yaşaması sonucunda enflasyonun bu seviyenin altına ve hatta negatif seviyelere düşüş yaşayabileceğini de tahmin ediyor.

Öte yandan Cathie Wood’un düşüncelerine göre piyasalar FED’den bir sinyal bekliyor. Sözlerini aktaran Wood, “bu sinyalin 2023’ün ilk yarısında geleceğini düşünüyoruz.” dedi.

İşte Bu Hafta Kripto Para Fiyatlarını Etkileyecek 13 Olay!

Yatırım yönetim şirketi Ark Invest’in portföyü oldukça güçlü. Şirketin, kripto varlık fonu, blokzincir girişim yatırımları, önemli inovasyon fonu ve altı ayrı aktif teknoloji ve fintech tabanlı borsa yatırım fonları (ETF) bulunuyor.

Ünlü CEO, Yapay Zeka token’ları ile ilgili de yorumlarda bulundu!

Şirket CFO’su Brett Winton ve Cathie Wood ise Yapay Zeka (AI) teknolojisi ve yeni yapay zeka token’ları ile ilgiliydi. Yapay Zeka (AI) token’larının 2023 yılında ilerlemesinin hızlanıp hızlanmayacağı sorusu üzerine şu sözler söylendi:

“Anlık olarak inişli çıkışlı bir dönemden geçen halka açık blok zincirleri, kripto para birimleri ve kripto varlıkları, boğa piyasası başladığında kıtlıkları nedeniyle daha da farklılaşacak.

Makro ortamda bir dönüş olduğunda ve FED para politikasında gevşemeye başladığında fırsatlar daha da artacak.”

İşte Yatırım Yapılacak En İyi Yapay Zeka Altcoin!

Ark Invest CEO’sunun son dönemlerde yaptığı yatırımlar ise gözden kaçmıyor. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere son zamanlarda ABD’nin en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in yerel token’ı olan Coinbase (COIN)’e de yatırımda bulundu ve 17,6 milyon dolar değerinde 320.000 Coinbase (COIN) satın aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ark Invest CEO’su Kripto Para Tahminlerini Paylaştı! İşte Detaylar