Bitcoin Düşerken Cardano Yeni ATH’leri Görüyor!

0 30

Cardano, 24 saatlik bir ölçekte yüzde 14’lük bir artıştan sonra yeşil alanda iyi durumda. Bitcoin’in fiyatı ise düşmeye devam ediyor ve bu lider kripto para yine 50 bin doları aşamadı. Bazı alternatif kripto paralar, Cardano (ADA) için başka bir ATH ve XRP için %15’lik bir artış dahil olmak üzere son 24 saat içinde önemli kazanımlar elde etti. Sonuç olarak, BTC’nin hakimiyeti Haziran 2018’den bu yana en düşük seviyesine düştü.

BTC 35 aylık hakimiyetinin en düşük seviyesinde

Elon Musk, Tesla’nın elektrikli araçları için Bitcoin ödemeleri almayı bırakacağını duyurduğundan beri, birincil kripto para biriminin fiyatı ciddi şekilde kan kaybetti. BTC, 58 bin doların üzerinde işlem gördü, ancak Musk’ın sözleri, onu bir günde kabaca 12 bin dolar aşağı çeken değer kaybını da beraberinde getirdi. İki ayın en düşük seviyesi olan yaklaşık 47 bin dolara geriledikten sonra, Bitcoin hızlı bir toparlanma girişiminde bulundu ve yaklaşık 51 bin dolara ulaştı.

Ancak, yörüngesini hemen tersine çevirdi ve o zamandan beri 50 bin doların altında mücadelesini devam ettirdi. Ayrıca, ayılar baskıyı sürdürdü ve BTC, bildirildiği üzere bugün erken saatlerde 11 haftanın en düşük seviyesini gördü. Bu nedenle, Bitcoin’in toplam piyasa değeri bir başka önemli kilometre taşını daha kaybetti ve 900 milyar doların altına düştü. Ek olarak, varlığın pazar hakimiyeti de azalmaya devam etti. BTC’nin piyasa değerini altcoinlerle karşılaştıran metrik %40’ın altına düştü. Bu, 2018 Haziran ayının ortasından bu yana görülen en düşük yüzdedir.

Cardano (ADA) ve XRP tırmanmaya devam ediyor

Liderlerine benzer şekilde, son birkaç gündür çoğu alternatif kripto para da mücadeleye devam ediyor. 12 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesini gören Ethereum, kararlı bir şekilde sıçramayı başaramadı. Sonuç olarak, ETH dünden bu yana %4 daha değer kaybetti ve 3.900 doların altına düştü. Binance Coin (-1%) 590 doların altında, Dogecoin 53 sentte, Polkadot (-2.5%) 46 dolarda, Bitcoin Cash (-2%) 1.200 dolara yakın ve Litecoin (-2%) 315 dolarda işlem görüyordu.

Bitcoin hakimiyeti 35 Ayın en düşük seviyesine düşerken Cardano ilk 4’e dönüyor

XRP %15 arttı ve 1,6 dolara yaklaştı. Cardano, 24 saatlik bir ölçekte yüzde 14’lük bir artıştan sonra yeşil alanda da iyi durumda. Böylelikle Cardano (ADA), son zamanlardaki etkileyici performansını ikiye katladı. Cardano (ADA) dakikalar önce en son ATH’sini 2,4 dolarla belirledi ve piyasa değeri DOGE’yi aşarak onu dördüncü en büyük kripto haline getirdi.

Düşük ve orta büyüklükteki altcoinlerle ilgili durum ise oldukça olumsuz görünüyor. Revain (-%15), Telcoin (-%12), Shiba Inu (-%12), Curve DAO Token (-%12), NEAR Protocol (-%11), Reserve Rights (-%10) en çok kaybedenler arasına girdiler. Sonuçta, kripto piyasası dünden bu yana kabaca 100 milyar dolar düşüşle 2.250 trilyon dolara geriledi.

 

Kaynak Cryptopotato
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku