Cardano (ADA) Yüzde 17 Oranında Yükseldi: Ralli Devam Edecek mi?

0 60

Ethereum (ETH)’un rakibi Cardano (ADA), Tether’i geride bırakarak dünyanın en büyük beşinci kripto para birimi olmayı başardı. Cardano bugün yüzde 17 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.18 dolar ‘a kadar yükseldi ve piyasa değeri ilk kez 69.2 milyar dolar’a ulaştı.

Cardano Ethereum’u geride bıraktı

Kripto para birimi, son zamanların popüler altcoin’i Dogecoin’i (DOGE) geçmeye çalışıyor. Geçtiğimiz hafta Cardano, haftalık grafiklerde yüzde 33’ün üzerinde yükselen fiyatı ile devasa getiri kaydetti. Ayrıca 2021’de en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu.

Cardano yıl başından bugüne yaklaşık 13 kat getiri sağladı veya 2021’in başından bu yana yüzde 1200 getiri diyebiliriz. Yani, Cardano, lider altcoin Ethereum’u (ETH) yaklaşık 3 kat iyi bir marjla bile geride bıraktı. Cardano’daki bu ralli, son birkaç ayda meydana gelen güçlü ağ güncellemeleri ile desteklendi. Bunun yanı sıra şirket CEO’su Charles Hoskinson, Afrika’nın desteğe muhtaç pazarlarına Blockchain çözümlerini sunmaya devam ediyor.

Cardano Fiyat Keşif Modunda! Analist: 5 Dolar Geliyor
Cardano Fiyat Keşif Modunda! Analist: 5 Dolar Geliyor

Fiyat analizi

Piyasadaki düşüş çoğu altcoin için haftalık kazançları azaltsa da, Cardano bir şekilde istisnaydı. Aslında, Cardano, haftalık getirileri koruyan ilk 20’deki birkaç altcoin’den biriydi. Ethereum, 4 bin dolarlık bölgede konsolide olsa dahi, ADA  muhtemelen keskin bir düşüş yaşamayacak. Bu, ADA’nın önümüzdeki günlerde daha da artış kaydedeceği anlamına geliyor.

Awesome Osilatör metriği, Mayıs ayının başından bu yana satın alma baskısının arttığını gösterdi. Bununla birlikte, RSI daha düşük zirveler oluşturdu ve fiyat 2 dolar seviyesini geçmeyi başardı. Altcoin’in düzeltme yaşaması durumunda, destek seviyesi 1.55 dolar ve 1.48 dolar. Fiyat önümüzdeki günlerde artmaya devam edecek.

Afrika projeleri

Geçen ay Cardano’nun ana şirketi IOHK, Etiyopya ve Tanzanya gibi Afrika pazarında ilerleme sağlamak için World Mobile Group ile ortaklığını duyurdu. Cardano Blockchain’i kullanarak Afrikalılar dijital kimlikler, mobil ve internet bağlantıları oluşturabilecek ve finansal kabulü artırabilecekler.

Wold Mobile CEO’su Micky Watkins şunları söyledi:

World Mobile, sahiplik, yönetişim ve kimliğin kullanıcıyı güçlendirmek ve erişimi sürdürülebilir bir şekilde herkes için erişilebilir kılmak için, çalıştığı insanlar ve bağlantı arasında yeni bir ilişkiye dayalı bir ağ oluşturdu. Cardano ile bu anlamlı ortaklığı yaptığım için çok mutluyum. Birlikte çabalarımız yeni bir dünya açacak.

Cardano ayrıca, öğrencilerin ülkedeki eğitim gelişimlerini izleyen Blockchain tabanlı bir sistem geliştirmek için Etiyopya hükümeti ile ortaklığını da duyurdu. Cardano’nun kimlik çözümü protokolü, 750 bin öğretmen ve 5 milyon öğrenciyle 3500 okuldaki eğitim sisteminin izlenmesine yardımcı olacak.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku