Bu Şirketten FTX ve Alameda Research'e 1.2 Milyar Dolar Yatırım!
Bu Şirketten FTX ve Alameda Research'e 1.2 Milyar Dolar Yatırım!

Bu Şirketten FTX ve Alameda Research’e 1.2 Milyar Dolar Yatırım!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz aylarda yaşanan ve kripto para piyasasının kötü bir yıl geçirmesini sağlayan FTX çöküşü, hala etkisini sürdürüyor. Gizli verilerin ortaya çıkmasıyla beraber açıklanan “BlockFi yatırımı” birçok yatırımcının dikkatini çekti. Kripto kredi şirketi BlockFi, FTX ve Alameda Research’e ilişkin, yanlışlıkla yayınlanmaması gereken belgeleri yayınladı. Belgelere göre, BlockFi’ın iki şirkette toplamda 1,2 milyar dolarlık yatırımı olduğu ortaya çıktı. İşte detaylar…

BlockFi, FTX ve Alameda Research’e toplamda 1.2 milyar dolarlık yatırım yapmış!

İflas eden kripto kredi şirketi BlockFi, kripto para borsası FTX ve kardeş şirketi Alameda Research’e ilişkin, yanlışlıkla yayınlanmaması gereken belgeleri yayınladı. Bu belgelerin yayınlanmasıyla birlikte ise BlockFi’ın FTX ve Alameda’ya daha önce de yatırım yapmış olduğu ortaya çıktı.

Şok Gelişme: FTX, Bu 6 Altcoin'i Piyasaya Boşaltabilir!

Bir diğer yandan kripto tarihinin en büyük çöküş olaylarından biri olan ve kriptoarena.com olarak aktardığımız FTX çöküşü, pek çok şirketi iflasın eşiğine sürükledi. Bazı büyük şirketler FTX’te sıkışıp kalan varlıklarını açıkladı ve tüm finansal sıkıntılarını şeffaf bir şekilde yaşadı. Bazı şirketler ise FTX ya da Alameda’ya dolaylı yoldan yatırımda bulunduklarını reddetti ve karşılaştıkları finansal sorunların FTX ile bir alakası olmadığını öne sürdü. Uzmanlara göre BlockFi da bu şirketlerin arasında yer alıyor. Fakat şirket yanlışlıkla yayınladığı belgelerle beraber yatırımını ifşa etmiş oldu.

İflasa yönelik gizli belgeler yayınlandı!

BlockFi’nin yanlışlıkla açıkladığı belgeler sonrası gündem değişti. CNBC’nin yayınladığı habere göre, BlockFi’ın anlık olarak 415.9 milyon dolarının çöküş yaşayan borsa FTX’te, 831 milyon dolarının ise Alameda Research’te sıkıştığı ortaya çıktı.  Birçok kişi tarafından gizli tutulan bu mali belgelerin yayınlanmasıyla beraber, düzeltilmiş kısımlarında ticari sırlar veya gizli araştırma, geliştirme veya ticari bilgileri olduğu ortaya çıktı.

FTX Bu Kripto Şirketine Para Akıtıyormuş!

Hatırlayacağınız üzere BlockFi’ın iflas başvurusunun ardından 29 Aralık tarihinde ilk duruşma gerçekleştirilmişti. Şirketin avukatları ise FTX’te 355 milyon dolarlık BlockFi yatırımı bulunduğunu ve Alameda’da da 680 milyon dolarlık bir yatırımının olduğunu açıklamıştı. Şirket iflas başvurusunu ise FTX’te meydana gelen çöküş gerekçesiyle 28 Kasım tarihinde gerçekleştirdi.

Son olarak kripto para borsası geçtiğimiz aylardan bu yana kötü bir dönemi geride bırakmış gibi görünüyor. 2023’ün ilk üç haftasıyla beraber toparlanma aşamasına giren kripto para borsası, az da olsa toparlanma yaşadı. Lider kripto para birimi eski fiyatının yüzde 40’ını geri kazandı ve 23 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bununla beraber altcoin piyasasında da toparlanma yaşandı ve kripto para piyasasının toplam değeri 1.06 trilyon dolar seviyesine yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Şirketten FTX ve Alameda Research’e 1.2 Milyar Dolar Yatırım!