Terra LUNA ve stETH'yi Bu 2 CEO Çöküşe Sürükledi!
Terra LUNA ve stETH'yi Bu 2 CEO Çöküşe Sürükledi!

Terra LUNA ve stETH’yi Bu 2 CEO Çöküşe Sürükledi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bildiğiniz üzere kripto para piyasası uzun bir süredir çöküşlerle sarsılıyor. İflas eden kripto para fonu Three Arrows Capital (3AC) kurucu ortağı ve CEO’su olan Su Zhu, çöküş yaşayan altcoin projesi Terra LUNA ile başlayan ve FTX’e kadar süren çöküşlerin arkasında yaşanan olaylar hakkında açıklamalarda bulundu.

“Terra LUNA ve stETH’nin çöküşünden bu CEO’lar sorumlu!”

3AC CEO’su Su Zhu, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda, uzun bir süredir süren tartışmanın detaylarını aktardı. Ünlü CEO, çok tartışılan olaylara karşılık ilgi çekici açıklamalarda bulunurken, yaşanan çöküşlerin Sam Bankman-Fried ve DCG CEO’su Barry Silbert arasındaki yakın ilişki nedeniyle mümkün olduğunu söyledi. Para çekim işlemlerini durduran Gemini ve DCG’yi hedef alan isim, FTX ile DCG’nin birlikte hareket ederek Terra LUNA çöküşüne sebep olduğunu belirtirken, bu iki şirketin büyük miktarlarda kar elde ettiğini açıkladı. Zhu Su’ya göre SBF, daha sonra ilk FTT destekli krediyi veren, güç durumdaki DCG’nin yan kuruluşu Genesis’in yönetim kurulundaydı.

Bu 3 Altcoin Serbest Düşüşte! Peki Neden?

Geçen yıl Genesis, Alameda Research ve FTX’ten milyarlarca FTT token’ı aldı ve her ikisi de çöktü. Zhu, DCG’nin Grayscale’in Bitcoin Trust’ına (GBTC) dahil olan firmaların iflasından önemli kayıplar aldığını da sözlerine ekledi. Bununla birlikte DCG, işletmelerini yeniden yapılandırmak yerine, iflas halindeyken ve piyasanın toparlanacağını umarak faaliyetlerini sürdürmesine izin veren yanlış yönlendirme taktikleri kullandı. Zhu’nun sözleri ise şu şekilde :

“O dönem sakin davranıp yeniden yapılanabilirlerdi. Ancak sağ cepten sol cebe alma gibi işlerle boşlukları doldurdular. Bu, poker oynayıp kaybeden bir çocuğun “Ben iyiyim, babam sana para verecek bırak oynamaya devam edeyim” demesi gibi bir şey.”

CEO: “Aylarca bize saldırmak için çeşitli yöntemler denediler”

Bir diğer yandan kriptoarena.com olarak sözlerini aktardığımız ünlü CEO, DCG’yi FTX ile birlikte Terra LUNA tarafına saldırmakla suçladı ve aynı zamanda DCG’nin değerinin “sıfır” olduğunu aktardı:

“Onlar, FTX gibi aylarca bize saldırmak için çeşitli yöntemler kullanarak manipülasyona devam ettiler. Kimse onlara Genesis’teki boşluğu nasıl doldurduklarını sormadı. DCG’nin değeri şu an sıfır. FTX’in alacaklıları da Alameda’nın Genesis’e hileli fon aktarımı gerekçesiyle dolandırıcılık davası açtılar.”

Dikkat: Kripto Para Piyaslarında Çöküş Beklentisi Artıyor!

Bu arada DCG, son zamanlarda finansal sağlığı konusunda artan bir incelemeyle karşı karşıya kaldı. Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, müşterileriyle ilgili sorunları çözmesi için firmaya 8 Ocak’a kadar bir süre verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Terra LUNA ve stETH’yi Bu 2 CEO Çöküşe Sürükledi!