Ünlü CEO'dan Önemli BTC Açıklaması: Bu Metrikler Yükseliş Habercisi!
Ünlü CEO'dan Önemli BTC Açıklaması: Bu Metrikler Yükseliş Habercisi!

Bitcoin Fiyat Analizi: Bu Model BTC’nin 40 Bin Dolara Ulaşacağını Gösteriyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Megafon şeklindeki model, yatırımcılar arasında bir sonraki Bitcoin eğilim önyargısı konusunda artan anlaşmazlığı yansıtıyor. Kripto para piyasasında, BTC madenciliğinin çevreci olmadığı, Çin’in kripto para madenciliğine yönelik yasakları gibi olumsuzlukların etkileri hala görülüyor.

Model gerçekleşirse, Bitcoin fiyatı bir yükseliş eğilimine girecek

Bitcoin (BTC)’in 30.000 doların altındaki son toparlanması, en azından bir klasik teknik modele göre, geri çekilme hareketini daha da yükseltme beklentilerini artırıyor. Genişleyen Formasyon olarak adlandırılan megafon şeklindeki model, fiyat iki farklı trend çizgisi içinde hareket ettiğinde ortaya çıkıyor. Sonuç olarak, kripto paranın fiyatı daha yüksek ara zirveler ve daha düşük ara dipler oluşturuyor.

Bitcoin, yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi benzer bir yapı içinde işlem görüyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, kripto para birimi, genişleyen oluşum modelinin temel özelliklerinden biri olan volatiliteden yoksun. Modelin gerçekleşmesi durumunda, genişleyen formasyonun üst ve alt trend çizgisi arasındaki maksimum yükseklik kadar yükselmesi bekleniyor. Yukarı yönlü kurulum, trader’ların genişleme oluşumunu bir trend tersine çevirme modeli olarak yorumlaması nedeniyle ortaya çıkıyor. Ancak, belirtildiği gibi, BTC fiyat volatilitesi, bu tür aralık içi kurulumları geçersiz kılacak kadar düşük.

https://twitter.com/CrytOcaine/status/1407043095586349069?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1407043095586349069%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fbitcoin-price-hints-at-megaphone-bottom-pattern-and-a-breakout-toward-40k

Bitcoin, yakın bir zamanda 40 bin dolara ulaşabilir

En geçici direnç seviyesi, yukarıdaki Bitcoin grafiğindeki kesikli trend çizgisine yakındır. Kesikli trend çizgisinin üzerinde bir kapanış, bir sonraki direnç hedefi olarak Bitcoin’in 35,000 doları test etmesini bekliyor. Daha uzun bir hamlede, 40.000 dolara ulaşma potansiyeli, kripto para biriminin son fiyat modellerine göre daha yüksek.

Tersine, kesikli trend çizgisinden bir geri çekilme, Düşen Kanal modelini doğrulama eğilimindedir. Öte yandan, Bitcoin, sözde Genişleyen Kama’nın destek trend çizgisine doğru adımlarını geri çekebilir. Bu da bir sonraki aşağı yönlü hedef olan 28.500 dolar civarıdır.

BTC için boğalar ve ayılar kapışmaya devam ediyor

Boğalar 30.000 doları destek olarak savunmaya devam ederken, ayılar 34.000-35.000 dolarlık alan üzerinde kontrol sahibi olduğu için çelişkili Bitcoin planları ortaya çıkıyor. Ancak bu durum BTC fiyatının ne yönde hareket edeceğine dair bir ipucu sunmuyor.

Temel prensipler, Bitcoin fiyatlarını yakalamada önemli bir rol oynuyor. Artan yönde, geleneksel finans sektöründen gelen enflasyonist baskılar, Bitcoin’in güvenli liman anlatısına destek oluyor. Bu arada, dezavantajı, kripto para birimi sektörüne yönelik giderek artan küresel bir düzenleyici hoşnutsuzluktur. Çin’deki kripto yasağının etkileri henüz geçmemişken, bu haftanın başlarında, ABD eyalet yetkilileri, girişimin kayıt dışı menkul kıymetler sattığını iddia ederek kripto şirketi BlockFi’nin hesaplarını kapattı.  Digitex kurucusu ve CEO’su Adam Todd konuya ilişkin şunları ifade ediyor:

Kripto para birimlerinin küresel düzenlemesi kolaylaştırılmadığı veya bir çözüme ulaşıldığı sürece, halkın güvenini kazanmanın ve Bitcoin’in 2021’in başlarında ulaştığı yükseklikleri ölçeklendirmesinin zor olduğuna inanıyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Fiyat Analizi: Bu Model BTC’nin 40 Bin Dolara Ulaşacağını Gösteriyor