Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Kurumsal Yatırımcıların Kripto Para Planları Ortaya Çıktı!

28

Yeni bir ankete göre, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) kurumsal yatırımcılar ve varlık yöneticileri, 2023’e kadar kripto para birimlerine yatırımlarını artırmayı planlıyor. Ayrıca, bazı kurumal yatırımcılar da sektöre girme planları yapıyor.

Kripto paralara yönelik kurumsal ilgi artıyor

Londra merkezli Nickel Digital adlı şirket tarafından yapılan bir ankete göre, ankete katılanların yarısı, 2021 ile 2023 arasında kripto para varlıklarına yatırımlarını önemli ölçüde artırmayı planladıklarını belirttiler. Katılımcıların diğer yarısı ise daha fazla varlık sınıfını portföylerine ekleyeceklerini söyledi. CEO ve kurucu ortağı Anatoly Crachilov şunları söyledi:

 Kripto para piyasasındaki son düzeltmeye rağmen, anketimiz, profesyonel yatırımcılar arasında bu varlık sınıfı için sürekli artan bir ilgi olduğunu ve yapıcı uzun vadeli bir danışma hizmeti almaya istekli olduğunu doğruluyor. BAE’de ve Orta Doğu’da bulunan birçok aile ofisi tarafından kripto varlıkların artan oranda benimsendiğini görmekten memnuniyet duyuyoruz.

Usta Analist: Bitcoin Bu Seviyeye Ulaşırsa Altcoin’ler Yüzde 150 Artabilir!

Kripto para meraklıları, fiyatlardaki son yükselişi sırasında, Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar tarafından çok daha yaygın bir şekilde benimsendiğini ve Fidelity’nin yönetim altında 21 milyar dolardan fazla varlığa sahip olan Grayscale Bitcoin Trust’a yatırım yaptığını savundu. Dijital varlık yatırım yöneticisi CoinShares’in en son Dijital Varlık Fonu Akışları raporu, 19 Temmuz’da sona eren haftada kripto para fonlarına 2,9 milyon dolarlık net giriş olduğunu bildirdi ve bu yıl şimdiye kadarki toplamı 5,7 milyar dolara çıkardı. Bunun yaklaşık yüzde 73’ü Bitcoin‘e yatırıldı. Rapora göre, şu anda küresel olarak kripto para birimi fonlarına yaklaşık 37 milyar dolar yatırım yapıldı. Bununla birlikte, aşırı fiyat dalgalanmaları genellikle kurumsal yatırımcıları kripto alanına girmekten alıkoyan önemli bir faktör olarak gösterilmektedir.

Kurumlar neden kripto para birimlerine yatırım yapmak istiyor?

Business Insider’ın Perşembe günü ABD yatırım bankası JPMorgan Chase’in tüm varlık yönetimi müşterilerinin kripto para birimi fonlarına erişmesine izin vereceğini bildirmesinin ardından dünyanın en büyük kripto para birimi yükselişe geçti. Business Insider’ın bildirdiğine göre, banka mali danışmanlarına bu hafta başlarında bir nraporda varlık yönetimi müşterilerinden beş dijital para birimi ürünü için alım satım emirleri almalarını söyledi. Bir dizi kripto  borsasına Abu Dabi Küresel Pazarında faaliyet gösterme izni verilmiş olmasına rağmen, kriptolar BAE Merkez Bankası tarafından lisanslanmamış durumda. BAE dirhemi, ülkede merkez bankası tarafından tanınan tek yasal ödeme aracıdır. Nickel, Mayıs ve Haziran 2021 arasında BAE’deki 20 varlık yöneticisi ve kurumsal yatırımcı ile çevrimiçi görüşmeler yapmak üzere pazar araştırma şirketi Pureprofile’ı görevlendirdi.

İşte Hafta Sonu Rallisi İçin Alınabilecek 5 Kripto Para!

Ankete katılanlar toplu olarak 41 milyar dolarlık varlıkları denetliyor ve dijital varlıklara maruz kalıyor. Nickel tarafından araştırılan BAE merkezli profesyonel yatırımcıların çoğunluğu, kripto varlıklara daha fazla tahsisin ana nedeni olarak kripto para varlıklarının uzun vadeli sermaye değer kazanma beklentilerini gösterdi. Anket bulgularına göre, bu yeni varlık sınıfına maruz kalmak için belirtilen diğer nedenler arasında iyileşen düzenleyici ortam ve daha büyük bir likidite havuzu yer alıyor. Yatırımcıların ezici bir çoğunluğu, geciken küresel düzenleyici netliğin dijital para birimlerine yatırım yapmak için bir engel olduğunu söyledi. Ankete göre, diğer zorluklar arasında dijital varlıkların güvenliği, varlık piyasasının göreceli büyüklüğü ve likiditesi ile ilgili endişeler yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Thenationalnews.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku