Çin Kripto Para Madenciliğinin Kökünü Kurutmaya Kararlı! İşte Son Gelişme!

52

Doğu Çin eyaleti Anhui, elektrik kesintisi nedeniyle Bitcoin (BTC) madenciliği faaliyetlerine yasak getiren ülkedeki en son bölge oldu. Yetkililer, bunun önümüzdeki üç yıl için elektrik kesintisi sorunlarını hafifletmelerine yardımcı olacağını söyledi. Çin‘deki Bitcoin ve kripto para madenciliği çiftliklerinin sayısı, yetkililerin Mayıs ayı sonlarında başlayan ve hala devam eden baskıları nedeniyle şimdiden sıfıra yaklaştı.

Kripto para tarihindeki en katı baskı!

100 bin’den fazla insanı yerinden eden ülkedeki sellerin, Bitcoin madenciliği hashrate’i üzerinde herhangi bir etkisi olmadı. Madencilerin çoğunluğu ülkeyi terk etmek zorunda kaldı. Daha önce, bu seller birkaç maden çiftliğinin yıkılmasına neden oldu. Çin’in kuzeybatı eyaleti Gansu da Bitcoin madencilik çiftliklerinin kapatılacağına dair yetkililerden yasal bildirim aldı.

Çin Maaşları Dijital Yuan ile Ödemeye Başladı

Pekin’in karbon nötrlüğüne odaklanması yoğunlaştığından, Bu yıl Çinli yetkililer tarafından uygulanan baskının şimdiye kadarki en katı baskı olduğuna inanılıyor. Anhui, Çin’deki en büyük kripto madenciliği merkezlerinden biri olmasa da, elektrik kesintisi ve Pekin’in kripto para, yetkilileri madencilik faaliyetlerine katı önlemler almaya zorladı.

 Çin dijital yuan dünyasına hazırlanıyor!

Her boğa sezonunda olduğu gibi, bu yıl bile Çinli yetkililer kripto para borsalarını ve trader’ları kripto para ticareti ve kullanımına karşı uyarmaya devam etti. Ancak, odağın kripto para madenciliği endüstrisini ortadan kaldırmaya kaydığı Mayıs ayının sonuna doğru işler ciddi bir hal almaya başladı. İç Moğolistan,  madenciliğe genel bir yasak koyan ilk eyalet oldu, ancak eyalet ağır sanayi işleri ve madencilik faaliyetleri nedeniyle karbon emisyonu hedeflerini karşılayamadığı için beklenmedik bir durum değildi. Başka bir kripto para madenciliği merkezi olan Sichuan, ilk önce İç Moğolistan düzenlemeleri ortaya çıktığında herhangi bir katı önlem almayacağını açıkladı, ancak kısa bir süre sonra bölgedeki madencilik faaliyetini tamamen yasaklama kararına geri döndü.

Çin’de Bitcoin (BTC) Hash Oranı Düşmeye Başladı: İşte Sebebi!

Çin, toplam kripto para madenciliği faaliyetlerinin yüzde 60’ından fazlasını oluşturuyor ve son ortaya çıkan baskı, büyük kripto para madenciliği çiftliklerinin çoğunu kapatmıştı. Bu gelişme, BTC ağının hashrate’inde, baskıdan sonraki bir ay içinde yüzde 50’nin üzerine keskin bir düşüşe neden oldu. Birçok uzman, madencilik çiftliklerinin diğer ülkelere taşınacağını ve Bitcoin madenciliğinde ihtiyaç duyulan merkeziyetsizlik getireceğini iddia ettiğinden, Çin’in madencilere yönelik baskısı, dijital para ekosistemi için bir yükseliş hareketi olarak görülüyor. Bitcoin hashrate oranı  toparlanma belirtileri göstermeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku