Bu Altcoin Büyümeye Devam Ediyor! Fiyatı Etkilenecek Mi?

57

İlk 10 kripto para birimi arasında yer alan altcoin projesi Cardano (ADA), blockchain araştırma firması verilerine göre, ağın şu anda gün içerisinde yaklaşık 75 bin işlem gerçekleştirdiği belirtiliyor. Ancak bu işlem etkinliği rakamlarına rağmen, ağın henüz tam kapasitede çalışmaya başlamadığı ve blockchain ekosistemindeki işlem sayısındaki bu artışın daha da artacağı bildiriliyor.

Cardano ağındaki işlem sayısında ciddi artışlar bekleniyor

Cardano blockchain ekosistemi içerisinde yaklaşan çeşitli yeni çözümlerle, ağın işlem sayısının hızla artması bekleniyor. Böylelikle tokenler, stablecoin projeleri ve merkeziyetsiz borç verme, yüzde 100’e varan oranlarda kazanç sağlayabilen işlem faaliyetinin ana kaynakları olacağı aktarılıyor. Şu an itibariyle, ağdaki işlem sayısının, kullanıcılar ve çeşitli platformlardaki ticaret işlemleri arasındaki düzenli işlemleri temsil etmekte olduğu belirtiliyor.

Altcoin projesi Cardano’yu (ADA) Ethereum (ETH) ağı ile karşılaştırılacak olduğunda ise, DeFi platformlarının ve uygulamalarının oluşturulmasından ve benimsenmesinden sonra ağın etkinliğinin nasıl arttığını birlikte göreceğimiz söyleniyor. Ağ içerisindeki artan işlem sayısıyla, daha fazla işlem ücreti ödeneceği ve geliştiricilerin ekosistemin toplu olarak benimsenmesine yardımcı olacak daha fazla uygulama oluşturmaya teşvik edebilmesi adına Cardano’nun genel evrimini her beraber göreceğimiz söyleniyor.

Ekosistemin yerel altcoin projesi nasıl etkilenecek?

Cardano yatırımcılarının ve geliştiricilerinin çoğunluğu, artan benimseme oranıyla birlikte blockchain’in, mevcut değerlerin çok üzerinde TPS limiti ile işlem aktivitesinde beklenmeyen bir artışı karşılamaya hazır olduğunu söylüyor. Böylelikle ağ kapasitesinde bir artış gözlemlenmesi bekleniyor. Ayrıca altcoin projesinin ağ etkinliklerine bakıldığında, kullanıcılara işlem veya sözleşme etkileşimi başına 100 dolar fiyat seviyesine kadar teklif veren Ethereum ağının aksine, işlem ücretleri ve ağ tıkanıklığı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadığı bildirildi. Şuan içinde, hem Cardano hem de Ethereum’daki işlem ücretleri neredeyse aynı seviyelerde.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Geçtiğimiz haftalarda Input Output Global (IOG) tarafından açıklanan 2. kez ertelenen Vasil Hard Fork’un, geliştirme ekibinin sorunsuz bir ağ yükseltmesi olması hedeflerin gerisinde kaldıklarından dolayı yeniden bir erteleme yaptıkları açıklandı. Cardano’nun araştırma ve geliştirmesinden sorumlu kuruluş, Hard Fork’ta bir gecikme olduğunu bildiren yeni bir güncelleme yayınlamıştı. Tüm bu gelişmeler yaşanırken ağın yerel altcoin projesi ADA fiyatında da hareketlilikler gözlemleniyor. Altcoin ADA son 30 gün içerisinde yüzde 23.6 oranında bir yükseliş gerçekleştirdi. İlk 10 kripto para birimi arasında 7. sırada yer alan ADA’nın piyasa değeri ise 18.212.365.410 dolar. Son 24 saat içerisinde yüzde 5.0 artış yaşayan altcoin, şu anda 0,538020 dolar fiyat seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku