Ethereum Classic Almadan Önce Buna Dikkat!

172

Ethereum Classic (ETC) boğaları, özellikle Temmuz ayının ikinci yarısında piyasalar üzerindeki hakimiyetinin ardından analistlere göre, şimdiden momentum zayıflığı belirtileri gösteriyor.

Boğaların şansı devam ediyor mu?

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Kripto para birimi 45 dolar seviyesinin biraz üzerinde zirve yapmasının ardından 40 doların altına geri çekildi. Şimdi ise daha fazla olumsuzluk belirtileri gösterdiği bildiriliyor ve neden yaşanabileceğinin nedeni açıklanıyor. Ethereum Classic’in Temmuz ayının sonuna doğru geldiğimizde gerçekleştirdiği güçlü yükseliş rallisinin ardından, büyük bir geri çekilmenin kaçınılmaz olduğu belirtiliyor. Bu durumun ise ayın başında meydana gelen satış baskısında kendini gösterdiği aktarılıyor. Bu, fiyat seviyesini 2 Ağustos tarihinde 32.13 dolara kadar geriletti, ancak 0.5 Fibonacci düzeltme çizgisinin yakınında bir geri dönüş gerçekleştirdiği görüldü.

ETC’nin 0.618 Fibonacci seviyesinin üzerinde kalamama durumu, yükseliş zayıflığının bir başka göstergesi olarak bildiriliyor. Bu olayın sonucunda ise, ayıların fiyatlar üzerinde bir hakimiyet kurabilmesine yol açabileceği belirtildi. Kripto para analistlerine göre, Ethereum Classic’in göstergelerinden bazıları zaten böyle bir sonuca işaret ediyor. ETC’nin RSI’si aşırı alım bölgesinin önemli ölçüde altına çekildi. 10 Ağustos tarihinde 14 günlük SMA’nın altına düştüğü gözlemlendi ve genel eğilimin ayıları desteklediğini doğruladığı görüldü.

Ethereum Classic Almadan Önce Buna Dikkat!

Ethereum Classic fiyatı daha derin bir düşüş yaşayabilir mi?

Ethereum Classic’in MACD’sine bakıldığında ise, satış hacminin arttığı görülebildiği için RSI ile gözlemle işbirliği yapıyor. MACD, sinyal hattının altını çoktan geçti. 26 günlük EMA incelendiğinde, 9 günlük EMA’nın altında ters çevrili olduğu bildiriliyor. Burada yer alan göstergelerin, önümüzdeki birkaç gün içerisinde uzun süreli bir düşüş eğilimini başlatma olasılığını arttığına işaret ettiği aktarılıyor. Bu durum ile uyumlu görünen bazı zincir üstü metrikler bulunmakta.

Örneğin, ETC’nin sosyal hakimiyeti son iki günde önemli ölçüde gerileme yaşadı. 3 Ağustos tarihinden bu zamana toplam stablecoin arz artışı yüzdesi, 5 milyon dolardan fazla ETC tutan balinaların birikimlerini kestiğini gösteriyor. Ethereum Classic, daha derin bir düşüş eğilimine hazır görünse de, sınırlı oranda bir düşüşün yaşanma durumu da olduğu bildirildi. Örneğin, şu anda ağırlıklı duyarlılık metriğine bakıldığında -0,51 olduğu aktarıldı. Bu da daha fazla satın alma baskısını destekleyebilecek ve düşük olduğu anlamına geliyordu.

Bununla birlikte, ETC bu haftaya güçlü bir geliştirme faaliyeti ile başladı. Bu durum, ETC sahiplerinin kripto para birimlerini elde tutmaya veya daha fazla satın alma baskısına teşvik etmeye devam edebileceği anlamına geliyor. Ethereum Classic’in Temmuz ayının ikinci yarısında gösterdiği güçlü fiyat hareketi, bunun bir “söylentiyi al, haberi sat” sonucu olabileceğini gösteriyor. Bu nedenle, Ethereum Merge’inde yaklaştıkça yatırımcıların kripto para piyasalarının genel performansını yakından takip etmeleri gerektiği belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak ambcrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku