Ünlü Milyarder İddialı Konuştu: Dogecoin, Cardano'dan Daha Potansiyelli!
Ünlü Milyarder İddialı Konuştu: Dogecoin, Cardano'dan Daha Potansiyelli!

Ünlü Milyarder İddialı Konuştu: Dogecoin, Cardano’dan Daha Potansiyelli!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, tıpkı Elon Musk gibi, DOGE ile ilgili güzel düşüncelerini zaman zaman dile getiren ünlü milyarderlerden biri de Mark Cuban. Milyarder iş adamı Mark Cuban, popüler meme coin Dogecoin (DOGE)’ye desteğini tekrar dile getirdi. Cuban, bu sefer DOGE desteğini anlatırken, büyük altcoin projelerinden biri olan Cardano (ADA)‘dan da bahsetti. İşte detaylar…

Dogecoin çok daha potansiyelli

Milyarder Mark Cuban, kripto paralar hakkında gerçekleştirdiği bir röportajda,  Dogecoin ağının Cardano’dan daha fazla potansiyele sahip olduğuna olan inancını dile getirdi. Cuban yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Hala DOGE’nin Cardano’dan potansiyel olarak daha fazla uygulamaya sahip olduğunu düşünüyorum … ancak DOGE gerçekten uygulamalar için bir platform haline gelene kadar Cardano için fırsat daha büyük.

Videoya yanıt olarak, Cardano zincirini yönetmekten sorumlu şirket olan Input Output Global’in (IOG) kurucusu Charles Hoskinson, alaycı bir anlaşmada iki kişiyi gösteren bir GIF kullanmayı seçti. Bununla birlikte, diğer Cardano topluluğu üyeleri, Cuban’ın açıklamalarından duydukları hoşnutsuzluk konusunda daha fazla ses çıkardılar. Bir kullanıcı, Cuban’ın Cardano hakkındaki görüşünün 2019’da sıkışmış göründüğünü belirtti.

Cardano önemli bir geliştirmenin eşiğinde

Özellikle, Cardano ve Dogecoin, kavramlarında iki ayrı ağdır. Dogecoin, kripto topluluğunda takip edilen kültle dalga geçmek için şaka olarak oluşturulan küçük yinelemelerle Bitcoin kodunun pratik olarak bir kopyası olsa da, Cardano, hassasiyete dikkat eden bir uzman ekibi tarafından başlatıldı. Bununla birlikte, kökenlerine rağmen, Dogecoin’in insanların potansiyelini tanıdıkça kitlesel olarak benimsendiğini ve birçoğunun para birimi olarak kullanılmasını savunduğunu belirtmek gerekir. Sonuç olarak, son zamanlarda Dogecoin ağında bir gelişme olmuştur. Cuban, milyarder Elon Musk ile birlikte DOGE’nin en etkili destekçilerinden biri. 2021’de Cuban, NBA takımı Dallas Mavericks’in Dogecoin’i BitPay ile ortaklık kurarak mal ve bilet ödemesi olarak kabul etmesini mümkün kıldı.

dogecoin

Kripto alanının, algılanan yavaş gelişim hızı nedeniyle Cardano ağına sık sık çarpmasına rağmen, Cardano topluluğunun, Solana gibi aleyhtarların art arda kesintilerle karşı karşıya kalması nedeniyle bu yıl gülen kişi olduğunu belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, Cardano topluluğu, yol haritasında Basho aşamasına yaklaştıracak ve gelişmiş akıllı sözleşme işlevselliği ve ölçeklenebilirliği sağlayacak önemli bir yükseltmenin eşiğinde. Şuan, Cardano ve Dogecoin, piyasa değeri açısından sırasıyla 7. ve 11. sırada yer almaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Milyarder İddialı Konuştu: Dogecoin, Cardano’dan Daha Potansiyelli!