Bu 5 Altcoin İnanılmaz Çöktü! İşte Öğrettikleri…

0 58

Dogecoin taklitçileri, en son piyasa düzeltmesini takiben zor zamanlar geçiriyor. Çoğu altcoin, en yüksek fiyattan (ATH) bu yana değerlerinin yüzde 70’inden fazlasını kaybetti.

Kripto para piyasası toplu olarak düzeltmeye gönderildi

Kripto para piyasası, geçen hafta toplu olarak büyük bir düzeltmeye gönderildi. Bitcoin‘in fiyatı 40 bin doların altına düştü ve tüm altcoin projeleri bunu takip etti. Bununla birlikte, bazıları diğerlerinden daha fazla geri çekildi – Dogecoin kopyaları kan kaybediyor ve bundan çıkarılması gereken birkaç önemli ders var.

10 günden daha kısa bir süre önce, Dogecoin taklitçisi alıcıları, bazıları beş veya altı haneli yüzde artışlar aralığında olmak üzere büyük kazançları kutluyorlardı. DOGE’u taklit eden altcoin sayısında ani bir artış oldu ve 2021’de şimdiye kadar muazzam bir artış yaşandı. Büyük ölçüde, Elon Musk tweet attığı anda DOGE satın almış gibi görünen bireysel yatırımcıları tarafından teşvik edilen kripto para birimi kesinlikle bu yılın en sıcak konusuydu.

Dogecoin taklidi altcoin projeleri tepetaklak oldu

Shiba Inu (SHIB), geçen yıl 50 dolarlık basit bir yatırımın kripto paranın tüm zamanların en yüksek değerinde bir milyonun üzerinde olacağı bir noktaya kadar muazzam bir şekilde yükseldiğinden şüphesiz en çok göze çarpan altcoin oldu ( ATH’ye sadece 8 gün önce ulaştı. )

Ancak şimdi, tüm taklit kripto para birimleri düşüyor. Tüm pazarın ciddi bir düzeltmeden geçtiği doğrudur. Yine de bu kripto paraların kayıpları çok daha önemli ve en iyi ihtimalle iyileşme şansı özellikle zayıf görünüyor. Bağlam için, çoğuna yaklaşık bir hafta önce ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyelerinden bu yana bazı popüler DOGE klonlarının ne kadar değer kaybettiğini görelim:

Shiba Inu (SHIB) ATH’den bu yana yüzde 65 düştü.

Dogeswap (DOGES) ATH’den bu yana yüzde 94 düştü.

DogeFi (DOGEFI) ATH’den bu yana yüzde 92,3 düştü.

Husky (HUSKY) ATH’den bu yana yüzde 90.4 düştü.

Shiba Pup (SHIBAPUP) ATH’den bu yana yüzde 93,2 düştü.

Bunlar en popüler olanlardan yalnızca birkaçı, ancak durum daha kötü olmasa da diğer Dogecoin klonları ile benzer.

Piyasanın yükseleceğini umut etmekten vazgeçin!

Dikkate alınması gereken ilk ve en bariz şey piyasanın sadece yükselmeyeceğidir. Yatırımcılar kâr elde ettikçe veya portföylerini yeniden dengeledikçe, piyasa doğal olarak düzeltmelere gider. Pazarın tamamında mevcut düzeltmeyi görmemizin ana nedeni budur. Bununla birlikte, Bitcoin’deki bir düzeltme ile, kaçınılmaz olarak yok olmaya mahkûm olan geçici bir trendden yararlanmak için icat edilmiş, kesinlikle hiçbir içsel ve kullanım değeri olmayan Dogecoin taklidi altcoin projelerindeki düzeltme arasında temel bir fark vardır.

Anlaşılması gereken şey, bu tür kripto para birimlerine “yatırım” diye bir şeyin olmadığıdır. Yatırım yapacak hiçbir şey yok – hatta çoğu altcoin aynı WordPress şablonunu paylaşıyor – onları oluşturmak için harcanan çaba işte bu kadar az.

Altcoin yatırımı yaparken dikkat edin

Trendin sıcak olduğu, fiyatların arttığı, her şey eğlenceli ve oyun gibi görünür. Ancak ticaretin sıfır toplamlı bir oyun olduğunu hatırlamak da önemlidir. Bu, birinin satın alması için bir başkasının satması gerektiği anlamına gelir. Genellikle, piyasayı çok az anlayan veya hiç bilmeyen yatırımcıların çoğu (bireysel traderların çoğunluğu) zirveye yakın satın alma eğilimi gösterir – bu, trendin zirvede olduğu ve insanların genellikle belirli bir altcoin hakkında konuştuğu zamanlardır.

Bununla birlikte, piyasalar dibe vurmaya başladığında, temeli olmayan bu altcoin projelerinin iyileşme olasılığı düşüktür. Yani genellikle olan şey, insanların kâr elde etmeleri şöyle dursun, piyasaya girişlerinde yatırmış oldukları anaparayı bile alamayacakları şeklinde sonuçlanmasıdır. Her durumda, buradaki kilit noktalar, sağlam temeller olmadan kripto para birimlerine yatırım yapmamak, açık bir şekilde kısa vadeli bir eğilim sürerken çok dikkatli olmak, doğru araştırma yapmak ve dolandırıcılıklardan uzak durmak olacaktır.

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku