Elon Musk ve Piyasa Devleri Bitcoin Çöküşünü Yorumluyor!

0 48

Kripto para birimleri bugün küçük bir toparlanmadan önce büyük bir çöküş yaşadı ve duyarlılıklar yükselirken Twitter’da tweetler uçuştu. Elon Musk’ın Bitcoin’in enerji tüketimini eleştiren tweet’leriyle katalize edilen bu çöküş, Çin de dahil olmak üzere, Bitcoin karşıtı duruşunu yineleyen, Bitfinex’te ortaya çıkan büyük bir kısa pozisyon ve aşırı satın alınan kripto alanında genel bir düzeltmenin gerekliliği gibi çeşitli faktörlerle daha da kötüleşti. #Crypto, #buythedip ve #altseason2021 dahil olmak üzere kripto ile ilgili hashtag’ler dünya çapında trend oldu.

Ayılar saldırısı

Bitcoin eleştirmenleri, Bitcoin geçici olarak 30 bin doların altına düştüğü için bugün haklı olduklarını hissettiler. Uzun vadeli Bitcoin antagonisti Peter Schiff, Bitcoin’in ne güvenli bir sığınak ne de enflasyona karşı bir çit olmadığını, sadece diğer yüksek riskli varlıkları takip eden spekülatif varlık olduğunu kanıtlayan bugünün olay tartışmasına son noktayı koyuyor. Three Arrows Capital’in CEO’su Zhu Su, çok ilginç bir hareket gerçekleştirdi. Görünüşe göre FTX’i büyük ölçüde kısalttı. Bugün, hesabı platformda PNL tarafından 1 numara oldu.

Zhu Su, bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce, şu anda olduğumuzun iki katından fazla fiyat hedefi belirledi. Tweet’in samimi olup olmadığını ve o zamandan beri tezinin değişip değişmediğini veya daha uygun bir kısa pozisyon elde etmek için bir manipülasyon girişimi olup olmadığını herkes merak ediyor.

Yatırımcılar döngüyü devam ettirmeye kararlı

Swing yatırımcılar ve permabulllar, bu düzeltmenin müziği durdurmak için yeterli olduğuna ikna olmadılar. Çok popüler bir kripto para birimi yatırımcısı olan Loomdart, 36500’de Bitcoin (BTC)’i yeniden satın aldığını duyurdu. Binance‘in kurucusu CZ, paylaştığı bir tweet’te boğa hissini yeniden doğrulayarak şunları söyledi:

Eğer satışta panik yaparsanız, kripto zengini olamayacaksınız.

Bu kıyımdan beklenmedik bir kahraman ortaya çıktı. Aslında çarpışmanın potansiyel birinci nedeni olan Elon Musk, Tesla’nın elmas elleri var paylaşımıyla, sahip olduğu Bitcoin varlığını satmayı düşünmediği ima etti.

Michael Saylor, Bitcoin alımlarını artırdığını doğruladı

MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor, Bitcoin alımlarını artırdığını ve bir satoshi dahi satmadığını doğrulayarak, uzun vadeli boğa beklentisini yeniden gösterdi. TRON‘un kurucusu Justin Sun da 150 milyon dolarlık yüksek montanlı Bitcoin alımını açıkladı.

Bitcoin, tarihteki en kötü çöküşlerinin birinden geri dönerken, her iki tarafın da taraftarları kenarda gelişmeleri bekliyor. Piyasadaki düşüşe rağmen, büyük oyuncuların duyguları ezici bir şekilde yükseliş beklentisine sahip. Tarih bir gösterge ise, bu büyüklükteki bir düşüş, net bir uzun pozisyona ölçeklenme fırsatı sunabilir.

Kaynak Cryptopotato
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku