Wells Fargo, Kripto Para Piyasasına Giren Son Bankacılık Devi!

0 29

Wells Fargo’nun, bu yaz nitelikli müşterileri için portföyüne bir kripto para birimi stratejisi eklemeyi planladığı bilgisi açıklandı. Business Insider’ın paylaştığı habere göre, San Francisco merkezli bankacılık devi Wells Fargo, haziran ortasına kadar varlıklı müşteriler için kendi kripto para birimi stratejisini eklemeye hazırlanıyor. Halihazırda çalışmaların sürdürüldüğü ve portföy çeşitliliği açısından tercih edilen bir yatırım aracı olduğu bilgisi yer aldı.

Darrell Cronk: Kripto para uygulanabilir ve yatırım yapılabilir bir varlık

Wells Fargo Yatırım Enstitüsü (WFII) başkanı Darrell Cronk, bankanın artık kripto parayı “uygulanabilir ve yatırım yapılabilir bir varlık” olarak gördüğünü iddia ediyor. Wells Fargo’nun ünlü başkanı Darrell Cronk konuya ilişkin olarak şunları söyledi:

Kripto para birimi piyasasının, kendi gelişim sürecinde olgunlaşma ve dönüşüm gerçekleştirerek artık uygulanabilir ve yatırım yapılabilir bir varlık olmasına izin veren bir noktada olduğunu düşünüyoruz.

Şu an itibariyle San Francisco merkezli bankacılık devi Wells Fargo, kripto para birimi çözümleri için durum tespiti yapmaya başladı ve söz konusu araştırma sürecinin son aşamalarında bulunuyor.  Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nin en büyük bankası olan JPMorgan’ın da güçlü müşteri talebi nedeniyle bu yaz bir Bitcoin fonu oluşturması beklendiği açıklandı. Bu ayın başlarında Goldman Sachs tarafından da kripto işlemlerinin yeniden başlatıldığı ve özel bir kripto ekibinin de kurulduğu duyurulmuştu.

Darrell Cronk: Güzel bir portföy çeşitlendiricisi…

Wells Fargo’nun, kriptoyu stratejik bir dağıtım aracı olarak ele almaya hazır olmadığı düşünülüyor. Bununla birlikte, ünlü başkan Darrell Cronk bunun “güzel bir portföy çeşitlendiricisi” olabileceğini şu sözleriyle ifade etti:

Nitelikli ve kripto paraya ilgisi olan yatırımcılar için, portföy çeşitlendirmesi anlamında güzel bir dağıtım sağlayabileceği yönünde öneride bulunan bazı akademik ve para yönetimi çalışmaları var. Wells Fargo Yatırım Enstitüsü (WFII), kripto para birimlerinin varlık olarak istikrar ve uygulanabilirlik kazandığına inanıyor, ancak riskler bizi yalnızca nitelikli yatırımcılar için ve hatta daha profesyonelce yönetilen fonlar aracılığıyla yatırım yapmayı tercih etmeye yönlendiriyor.

Cronk ayrıca şuanda çalışmaları sürdürülen yakında gelecek olan ürünün “risksiz olmadığı” konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku