altcoin

BTC ve ETH Rallileri Başladı! Ne Kadar Sürecek?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası son zamanlarda yaşadığı düşüşü atlatmaya çalışırken, lider kripto para birimi BTC ve lider altcoin ETH rallileri başladı. BTC, son 24 saat içerisinde yüzde 6 seviyelerinde değer kazanırken, ETH ise hızla yükselerek yüzde 9’luk bir artışa imza attı. Peki fiyat hangi seviyelere kadar yükselecek? Ralli ne kadar sürecek? İşte detaylar…

Bitcoin (BTC) rallisi, fiyatı 24 bin dolar seviyelerine kadar çekti!

Bitcoin (BTC), ABD TÜFE oranlarının yıllık bazda yüzde 8.5’e düşürüldüğünün duyurulmasıyla birlikte kısa vadeli bir sıçrama yaşadı. Yükseliş, son dönemde taze enflasyon oranlarının açıklanması sırasında yaşanan sıçramayı yansıtıyor. Bununla birlikte, düşüş eğilimindeki ayılar, fiyatı aşağı çekmek için her zaman kendi long’larından kar elde etmek için böyle bir fırsatı kollar.

Lider kripto para birimi BTC, ABD enflasyon veya TÜFE oranlarını serbest bıraktığında her fırsatta her zaman olumlu tepki verdi. Ancak, işlem hacmi şu anda ABD enflasyon oranlarının serbest bırakıldığı günün yarısı kadar. Bu nedenle, ayılar atlarına tutunmadıkça yükselen konsolidasyon olasılıkları yüksek görünüyor. Anlık olarak lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saat içerisinde yüzde 3,7 değer kazanarak 23,934.26 seviyelerine kadar yükseldi.

Yatırımcılar Bitcoin alımı yapmaya devam ediyor!

Bir diğer yandan, daha geniş zaman dilimine bakıldığında Bitcoin büyük satın alma sinyalleri veriyor. 2 haftalık zaman diliminde RSI, güçlü bir yükseliş ayrışması sergiledi ve bu nedenle varlığın ileride sağlam bir yükselişi tetiklemesi bekleniyor. 2021 boğa koşusu sırasında en yüksek seviyelere ulaştıktan sonra düşmeye başlayan RSI, geçtiğimiz günlerde Haziran ortasında en düşük seviyelere ulaştı. Ancak RSI, mevcut Ağustos ayının başından bu yana yükseliş eğilimi gösteriyor.

Öte yandan, yeni paylaşılan TÜFE oranları hala sert ancak şu anda meydana gelen piyasaları yükseltmek için yeterli. Piyasaya sürüldükten sonra, dakikalar içinde yaklaşık 14 milyon dolarlık BTC short pozisyonu tasfiye edildi ve bu da fiyatta önemli bir artışa neden oldu. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı günlük 24.200 doların üzerinde bir kapanış yaparsa, yükseliş hedeflerine doğru kayda değer bir yükseliş beklenebilir.

Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere, lider kripto para birimi BTC, son 24 saat içerisinde yüzde 3,7 değer kazandı. Anlık olarak Bitcoin, 23,934.26 dolar seviyelerinden işlem görürken, lider altcoin Ethereum son 24 saat içerisinde yüzde 9’luk bir ralli yaşayarak 1,835.03 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

BTC ve ETH Rallileri Başladı! Ne Kadar Sürecek?