AB, Kripto Para Düzenlemesi Konusunda Anlaşmaya Yakın! Haziran Sonu…

72

Cuma günkü Bloomberg raporuna göre, Avrupa Birliği 27 üye ülkede ortak kurallar oluşturacak kripto para birimi sektörünü düzenlemek için bir anlaşmaya yaklaşıyor. İşte ayrıntılar…

Kripto para düzenlemesi nihayet sona yakın

Bloomberg’e konuşan kişiler, şu anki AB başkanı Fransa ve Avrupa Parlamentosu’nun, Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA) düzenleyici anlaşmasını bu ayın sonundan önce çözme konusunda iyimser olduklarını ve müzakerecilerin 14 Haziran ve 30 Haziran’da toplanabileceğini de sözlerine ekledi. Bloomberg, MiCA ile ilgili bir anlaşmanın, 17 trilyon dolarlık bir ekonomide birleşik kurallar oluşturarak AB’yi kripto düzenlemesinin en ileri noktasına getireceğini söyledi. Yatırımcı koruma sorunları ve finansal istikrar, geçen ay TerraUSD stabilcoinin çöküşünün ardından yüksek öncelikler haline geldi.

AB, Kripto Para Düzenlemesi Konusunda Anlaşmaya Yakın! Haziran Sonu...
 

Bloomberg’den gizli bilgilerin ifşası sırasında kimliklerinin ortaya çıkmamasını isteyen kişiler, üye devletler ve parlamentonun, özellikle euro cinsinden olmayan işlemler için ödeme olarak stabilcoin kullanımının nasıl sınırlandırılacağını hala tartıştığını söyledi. Kaynaklar, Bloomberg’e verdiği demeçte, parlamento Bitcoin madenciliğinin çevresel etkisinin değerlendirilmesi için bastırıyor.

Analistlerin Bitcoin fiyatı hakkında farklı görüşlere sahip

TradingView’den alınan verilere göre, BTC/USD, Bitstamp’ta 28 Mayıs’tan bu yana en düşük seviyesi olan 28,528 dolara kadar indi. Parite 10 Haziran’da hisse senedi piyasalarına ayak uydurarak düştü ve bunlar haftayı gözle görülür şekilde düşüşle tamamladı – S&P 500 ve Nasdaq Composite sırasıyla yüzde 2,9 ve yüzde 3,5 kaybetti. Bu, beklentilerin tam tersine en kötüsüne dönüşen ABD’den gelen şaşırtıcı derecede yüksek enflasyon verilerinin arkasındaydı. Kriptarena.com olarak bidirdiğimiz gibi, yüzde 8,6 ile yıllık enflasyon Aralık 1981’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Popüler Twitter hesabı Crypto Tony takipçilerine, “Bitcoin’de 22.000 – 24.000 ABD dolarına düştüğümüzde daha düşük talep edecekler Zamanı geldiğinde çok açgözlü olmayın” dedi. Bu arada ticaret paketi Decentrader’ın kurucu ortağı Filbfilb, mevcut ortamı Mart 2020 COVID-19 kazasıyla karşılaştırdı.

AB, Kripto Para Düzenlemesi Konusunda Anlaşmaya Yakın! Haziran Sonu...

Bu arada, haftayı mevcut seviyelerde veya 29.450 doların altında bitirirse, BTC/USD Aralık 2020’den bu yana en düşük haftalık kapanışını tehdit ediyor olacak. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise, veri baskısından sonra daha umutlu bir açıyla “Enflasyon zirveye ulaşmadı ve Bitcoin de yükselmedi” dedi. Popüler Twitter hesabı PlanC, “Mevcut makro ortamda, tarihsel olarak aşırı satım seviyelerine ulaştığımızı gösteren kaç grafiğin birleştiği önemli değil” dedi ve şunları ekledi:

Bitcoin varlıklar üzerindeki riskle ilişkili kaldığı sürece, yakın zamanda önemli bir trend dönüşü görmüyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak theblockcrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku