Bloomberg Raporu: Bitcoin Hep Yaptığını Yapmaya Devam Edecek!

858

Bloomberg, yeni bir Mayıs ayı raporu yayınladı. Yayınlanan Bloomberg raporunda Bitcoin (BTC)’in, önümüzdeki dönemlerde geleneksel varlıklardan daha iyi performans göstermesi bekleniyor. Baş Emtia Stratejisti Mike McGlone’a bu ayki raporda şirketin bir başka önemli yöneticisi Baş Piyasa Analisti Jamie Douglas Coutts da katıldı. İşte detaylar…

“Bitcoin (BTC)’in durdurulamaz olduğu kanısına vardık”

Yayınlanan önemli Mayıs ayı raporunun başında Miami’de düzenlenen Bitcoin 2022 Konferansı’nın önemine değinilirken, “Miami’deki Bitcoin Konferansı’nda, parayı ve finansı ilerletmek için şu an yapılanların durdurulamayacağı kanısına vardık” sözleri de kullanıldı.

Bitcoin (BTC)'de Kritik Metrik ''Aşırı Korku'' Bölgesinde!

Bir diğer yandan ise raporda, dünya genelinde günden güne artan Bitcoin (BTC) ve kripto para benimsenmesine atıfta bulunulan raporda kurumsal alımların artış yaşadığı ve bununla beraber Bitcoin’deki volatilitenin de azalması nedeniyle lider kripto paranın diğer riskli varlıklara göre ayrışma yaşadığı da belirtildi:

“Volatilitenin azalması, Bitcoin’in diğer risk varlıklarından ayrışan bir yatırım aracına dönüşmesini sağlıyor. Bu durum da, yatırımcıları diğer geleneksel varlıkların görünmeyen küçük tuzaklarından koruyor. Buradaki amacımız ‘Trendler sizin arkadaşınızdır’ sözüne karşı çıkmak değildir ve en azından varlıklarının belli bir bölümünü bu tarafa ayırmayan yatırımcıların en kötü senaryoya hazır olmaları gerektiğini söylemektir”

“Hafif bir ayı piyasası yaşanabilir”

Analist Mike McGlone ve Jamie Douglas Coutts yayınlanan raporda geçmiş dönemdeki FED para politikalarının BTC’e olan etkisine dikkat çekerek, Bitcoin’in artık bu hedef üzerinden yürümediğini de şu sözlerle ekliyor:

“Bitcoin, merkez bankalarının kararlarında hareket ettiği biçimde artık hareket etmemektedir. Geçmişteki para sıkılaştırma politikalarına bakıldığı zaman Bitcoin’in yükseldiği görülmüştür. Fed’in para sıkılaştırma politikasına yeni başladığı düşünüldüğünde hafif bir ayı piyasası etkisi beklenebilir. Her geçen gün daha fazla adresin ‘Hodl’ tarzını benimsemesi, Fed politikalarından ötürü beklenen bu düşüşün daha hafif geçmesini sağlayacaktır diye düşünüyoruz.”

Ayrıca lider kripto para biriminin oluştuğu günden bu yana geleneksel varlıklardan sürekli olarak daha iyi bir performansa sahip olduğu belirtilen raporda şu ifadeler yer verildi:

“Oluştuğu dönemin büyük bölümünde, BTC ne yapıyorsa onu yapmaya devam edecektir. Bu da onun geleneksel varlıklardan daha iyi bir performans sağlayacak olmasıdır”

Daha fazla Bitcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku