Ünlü Kripto Borsasında Panik: 593 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Kaybı!

122

Bildiğiniz üzere son zamanlarda kripto para borsalarında kötü bir dönem hakim gözüküyor. Kripto para borsaları arasında en ünlülerinden biri olan ve en büyük işlemlerin gerçekleştirildiği bir borsa olan Coinbase, Bitcoin ve diğer kriptoların sert bir düşüş yaşamasının ardından panik satışlarına tanık oldu ve transfer işlemlerindeki artışlar fazlasıyla dikkat çekiyor. Detaylar şu şekilde…

Düşüş yaşanırken balinalar dipten almaya devam ediyor

Kripto para borsaları arasında en ünlülerinden biri olan Coinbase, kripto para borsasında yaşanan kötü dönemden dolayı panik satışları tanık oldu. Coinbase, son 24 saatlik periyotta 593 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) kaybına uğradı. Bunun yanı sıra Bitcoin ETF’lerinde de devasa bir artış görüldü. Bu büyük düşüş yaşanırken bir diğer yandan ise balinalar, piyasanın diplerinden yararlanarak BTC depolamaya devam ediyor. Balina verilerini izleyen bir platform olan WhaleAlert, Coinbase’den yaklaşık 16 bin BTC’nin farklı bir cüzdana taşındığını raporluyor. İlk transfer 7.794 BTC ile yapılırken ikinci transfer ise 8.000 BTC ile yapıldı ve bu BTC’lerin toplam değeri ise 593 milyon dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca balina veri analitik platformlarından alınan güncel bilgilere göre adı BitInfoCharts olan bir balina cüzdanı, anlık olarak 699 milyon değerinde Bitcoin (BTC)’e sahip bulunuyor. Toplam BTC değeri ise 19.244 olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin ve ETF’lerde yaşanan artış

Bir diğer yandan kripto para piyasası analisti Jan Wüstenfeld, Purpose Bitcoin Spot ETF’ye ciddi fon girişleri olduğuna da dikkat çekiyor. Wüstenfeld, bu zamana kadar kaydedilen en büyük girişlerin bu olduğunu belirtirken, bir gün içerisinde 2.900’den fazla BTC’nin eklendiğini de belirtiyor. Ayrıca analist, 34.400 BTC’ye ulaşan bu varlıkların, tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece 2 bin Bitcoin uzakta olduğunu da bildiriyor.

ETF’ler çoğu analist ve uzmana göre, hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar için mevcut olan düzenleyici uyumu artırması nedeniyle piyasanın önemli bir faktörü olarak kabul ediliyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan bir diğer isim Purpose CEO’su Som Seif, BTC’nin yeni bir varlık sınıfı olmasıyla ETF’lerin önemine olan farkındalığın arttığını da ekliyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in fiyatı, son 24 saat içerisinde yüzde 9 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak ise 36,151.23 dolardan işlem görüyor. Daha fazla Bitcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku