27 Ülkeyi Kapsayan Araştırma: 5 Kripto Para Zirvede!

68

İngiltere’nin Başkent’i Londra da CoinText.com tarafından 4 Mayıs 2022 tarihinde kripto para birimlerinin ülkeler arasındaki popülaritesi üzerine bir araştırma düzenlendi.

Yatırımcılar altcoin’leri tercih ediyor

Araştırma sonucunda ise Ethereum (ETH)’un, ABD dahil olmak üzere Bitcoin yatırımcılarından daha fazla olduğu sonucu elde ediliyor. Dünya çapındaki ülkelerin yüzde 26’sı web servislerinde ETH’yi arttığını belirtiyor . Araştırma sonrası The Flippening tartışmasına yeni bir ivme kazandırmış görünüyor. Araştırmanın daha da derinleşmesi ile, Amerikan Bitcoiner’larının da Dogecoin (DOGE) yatırımcılarından sayıca fazla olduğunu gösteriyor. ABD’nin, dünya genelinde en fazla sayıda DOGE yatırımcısına sahip olduğunu da belirtiyor.

27 Ülkeyi Kapsayan Araştırma: 5 Kripto Para Zirvede!

Yapılan araştırmaya göre, Güney Amerika ulusunu engelleyen büyük enflasyon oranlarına yanıt olarak, diğer ülkelerden daha fazla Bitcoin yatırımcısına sahip olan Arjantin ile zıtlık oluşturuyor. CoinText’in ana şirketi olan Investoo Group’un CEO’su David Merry, çalışmanın sonucunda şunları söylüyor:

“Farklı ülkelerdeki kripto yatırımcılarının psikolojisine ve alternatif ekonomik manzaraların Bitcoin (BTC) başta olmak üzere, Ethereum (ETH) ve diğer kripto paralara karşı ve onlardan nasıl uzaklaşabileceğine ilgi çekici bir bakış”

Yatırımcılar bu iki kripto para birimini cüzdanlarında tutuyor

Araştırmanın ulaştığı bir diğer sonuç ise, Japon yatırımcıların Ethereum (ETH)’dan daha fazla miktarda Solana (SOL)’yı, cüzdanlarında bulundurması. Solana’nın nihayetinde DeFi alanında daha iyi bir platform sunduğuna dair sağlam bir inanç sergiliyor. Ayrıca Singapur, Ethereum’un en çok yükseliş gösterdiği ülkelerden biri olarak görünüyor.

27 Ülkeyi Kapsayan Araştırma: 5 Kripto Para Zirvede!

CoinText çalışmasındaki veriler, Ocak 2022 tarihinden bu zamana kadar gelmekte ve 27 ülkenin katılım sağladığı anket sonuçlarını gösteriyor. Sonuçlar, Google’ın her ülkedeki ulusal nüfus dağılımını yansıtan etkileşimli sıralama aracı kullanılarak gerçekleştiriliyor. Araştırma süresince incelenen kripto para birimleri arasında; BTC, ETH, SOL, DOGE ve XRP’de yer alıyor. Ayrıca kripto para piyasalarında ana alt sektörlerinden bazılarını da içeriyor, bunlar arasında;  DeFi, NFT’ler ve meme coin’ler. Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku