Miami Bitcoin Konferansındaki Boğanın Hikayesi Ortaya Çıktı

1.456

Geçtiğimiz günlerde ABD’de yapılan Miami Bitcoin 2022 etkinliği binlerce katılımcının katılımıyla beraber büyük bir ilgi gördü. Yapılan etkinlikte büyük ilgi gören boğa heykelinin hikayesi ise birçok yatırımcı tarafından merak ediliyordu. Peki bu boğa heykelinin hikayesi ne? İşte detaylar…

Putra: “Amacımız Bitcoin ve kripto para sektörünün bir sembolü olmasıydı”

Wall Street’teki ikonik Charging Bull’dan esinlenerek yapılan Miami Bull, ABD merkezli aracı kurum TradeStation’ın desteğiyle oluşturuldu. Boğa heykelinin önünde Miami Belediye Bakanı Francis Suarez ile beraber fotoğraf çekilen ABD merkezli aracı kurum TradeStation’ın yöneticilerinden James Putra, Insider firmasına verdiği bir demeçte, “Amacımız, heykelin Miami fintech ve bu sektörün sembolü olması ve burayı küresel sahnede taçlandırmaya yardımcı olmaktı.” diyerek boğanın hikayesinden bahsetti.

“Transformers” serisindeki çalışmalarıyla da tanınan ödüllü Furio Tedeschi de dahil olmak üzere bir grup stratejist ve sanatçıyla anlaşan Putra ve ekibi bu heykel için sekiz ay önce çalışmalara başlamıştı. Oluşturulan boğa sembolü heykel etkinlik boyunca binlerce katılımcının ilgisini gördü.

Boğanın boyutu katılımcıların büyük ilgisini gördü

James Putra, boyutunun yaklaşık 3.5 metre uzunluğunda ve 1.5 ton ağırlığındaki ilgi gören “Miami Boğasının” maliyetini paylaşmasa da aldıkları “şoke edici” faturalara rağmen kripto topluluğunun böyle bir hediyeyi hakettiğini düşündüğünü belirtti. Heykelin bir sonraki durağı ise TradeStation’ın 50 bin dolar tohum finansmanıyla öğrencilerin yönettiği bir kripto para yatırım fonu oluşturmasına yardımcı olduğu Miami Dade Koleji olacak.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz iki senede Miami şehri, kendini yeni nesil bir finansın merkezi olarak görüyor. Miami Belediye Başkanı Suarez, kazandığı maaşının bir kısmını Bitcoin ile alacağını belirtirken Miami Coin’i de kripto para piyasalarına sürdü. Miami Coin gelirleriyle Miami Belediyesine ek gelir sağlamayı hedefleyen Suarez’in bu girişimleri Miami bölgesine olan yatırımları ve yatırımcıları artırmış görünüyor. Öyle ki şehirde kripto para girişimlerine yapılan yatırımlar,, 6 milyon dolardan 745 milyon dolar seviyelerine yükseldi. Daha fazla Bitcoin haberi için, KriptoArena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku