BitShares (BTS) Nedir?
BitShares (BTS) Nedir?

BitShares (BTS) Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BitShares (BTS) nedir? Kriptoarena.com olarak, konu başlığımızı bu makalemizde yanıtlıyoruz. BTS, DApp finans sektöründe kripto para al-sat işlemleri sunmakta olan bir platformdur. 2014 yılı Temmuz ayında Cardano kurucusu Charles Hoskinson ve Dan Larimer tarafından inşa edilmiştir. BitShares Coin, merkezi olmayan bir kripto para borsası olarak faaliyetlerine başlamıştır. Daha sonra halka açık bir Blockchain altyapısına geçiş yapmıştır. Aynı zamanda platformun yerel kripto para birimi olan BTS coin, BitShares Ağı içerisinde işlem ücretleri, oylama ve stake için kullanılmaktadır. BitShares özellikle Blockchain’i Token sahiplerinin ellerinde bulunan varlıkları bir doğrulama node’u çalıştırmadan işleme alabilmelerini sağlamaktadır. BitShares yatırımcıları Token’larını doğrulayıcılara devretmelerine izin verilen DPoS konsensüsünü kullanır. Bunun yanı sıra BitShares platformu, hisse ihraç eden, kar üreten ve hissedarlara kar dağıtan merkeziyetsiz Otonom Şirketleri (DAC) başlatmak için de tercih edilebilmektedir.

Avantajları neler?

BitShares Coin avantajları şunlardır:

  • DeFi dünyasının en popüler merkeziyetsiz borsalarından biridir.
  • Kripto para al-sat işlemleri özellikle geleneksel borsalara göre daha düşük maliyetlidir.
  • Yatırımcılara aynı zamanda hızlı ve düşük ücretli işlem avantajları sunmaktadır.
  • DeFi sektörünün benimsenme hızının artmasıyla birlikte yükseliş potansiyeli taşımaktadır.
  • Kullanıcılar bu borsada ayrıyeten komisyon ücreti ödemeden işlemlerini anlık olarak gerçekleştirir.
  • Güvenli bir şekilde para transferi yapılmaktadır.
  • Borsadaki işlem hacmi arttıkça BitShares coin fiyatının da yükselmesi hızlanır.

Dezavantajları neler?

BitShares Coin dezavantajları şunlardır:

  • Siber saldırı riski: Günümüzde her ne kadar popüler olsa da pek çok DeFi platformu siber saldırılara maruz kalır. Aynı zamanda BitShares Coin merkeziyetsiz borsası da Blockchain üzerinde saldırılara açıktır.
  • Yüksek rekabet: Merkeziyetsiz finans sektöründe özellikle çok sayıda merkeziyetsiz borsa (DEX) bulunduğu için BitShares Coin yüksek rekabet içinde bulunmaktadır.

BitShares (BTS) nedir? Nasıl satın alınır?

BTS ile işlem yapılan borsalar; Binance, CoinTiger, Huobi Global, ZBG’dir. Dilediğiniz borsadan BTS satın alma işlemi yapabilirsiniz. Coin satın almak için ise aşağıdaki adımlar izlenebilir: Öncelikle ilk adım olarak BTS listeleyen borsaların web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra hesap açma adımlarını tamamlayın. Kimlik doğrulama ve onay süreçlerini de tamamlayıp, para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak istediğiniz bakiye tutarınca BTS Coin alım emri oluşturabilirsiniz. Güvenilir soğuk cüzdan hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

BitShares (BTS) Nedir?