Binance CEO’su Uyardı: Bunlara Dikkat!

66

Son zamanlarda birçok kripto para borsasının üst üste para çekme işlemlerini durdurmasıyla beraber Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto para yatırımcılarına önemli uyarılarda bulundu! İşte detaylar…

Binance CEO’su CZ, kripto para yatırımcılarına önemli uyarılarda bulundu!

CZ, Güneydoğu Asya kripto para borsası Zipmex’in “uçucu piyasa koşullarını” gerekçe göstererek para çekme işlemlerini bir sonraki duyuruya kadar durdurduğunu belirten raporlar hakkında Twitter üzerinden kritik yorumlarda bulundu. Duyurudan alıntılarda bulunan CZ, “bir borsa daha yok oldu” diyerek takipçilerine kripto borsalarını tercih ederken akıllı bir seçim yapmaları tavsiyesinde bulundu. CZ, “piyasa olarak hayatta kalmak” için yatırımcıların fonlarının yardımına ihtiyaç duyacak borsalardan uzak durulması gerektiğini de ekliyor.

Daha önce kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Asya ülkelerine hizmet veren borsa, son zamanlarda para çekme işlemlerini birçok kez durdurmuştu. Bunun üzerine birçok soruşturma açılan Zipmex borsası para çekme işlemlerini askıya almak konusunda zor bir karar aldığını duyurdu.  Zipmex ekibi Twitter’a yaptığı açıklamada, “Platformumuzun bütünlüğünü korumak için, değişken piyasa koşulları ve bunun sonucunda kilit iş ortaklarımızın finansal zorlukları da dahil olmak üzere kontrolümüz dışındaki koşulların bir araya gelmesi nedeniyle, para çekme işlemlerini bir sonraki aşamaya kadar duraklatacağız” sözlerinde bulundu.

Birçok kripto para borsası “aşırı piyasa koşullarını” öne sürüyor!

Geçtiğimiz ayın sonlarında kripto borç verme ve vadeli işlem borsası platformu olan Coinflex’in, “aşırı piyasa koşulları vb.” nedenlerle müşteri para çekme işlemlerini duraklatacağını duyurmasının ardından, Kripto para piyasalarının geçirdiği zor dönemlerden kötü bir şekilde etkilenmiş son borsa olan Zipmex’de işlemleri askıya aldı.

Kripto para borsası CoinFlex’in işlemlerini askıya aldığı haftalarda bir Hindistan yerleşik kripto para borsası olan CoinDCX, uyumluluk ve risk gereksinimleri nedeniyle birden fazla kullanıcıdan para yatırma ve çekme işlemlerini durdurmaya karar verdi. Hatırlayacağınız üzere daha öncesinde de kripto kredi devi Celsius Network, 13 Haziran tarihinde platform üzerinde “aşırı piyasa koşullarını” öne sürerek hesaplar arasında takas, para çekme ve transferleri durdurmuştu.

Binance CEO'su Açıkladı: Borsadan Hisse Satın Almadık!

Ek olarak Singapur merkezli bir başka kripto platformu Vauld, işgücünü yüzde 30 seviyelerinde azalttıktan birkaç gün sonra para çekme işlemlerini “anında etkili olarak” askıya alarak müşterilerin fonlarını bloke etti. Ayrıca, kripto borsası Voyager Digital, 3AC’ye maruz kalması nedeniyle 1 Temmuz’da platformunda para çekme işlemlerini duraklatarak aynı yönü aldı.

Kripto topluluğu, bu rahatsız edici sorunların tam ortasında, alan içindeki merkezi borsalara ve borç veren kuruluşlara olan güvenini yavaş yavaş kaybediyor. Öte yandan CZ’nin tavsiyeleri tam zamanında gelirken kripto kışının gevşeme belirtisi göstermemesiyle beraber topluluk, bir sonraki kapanacak kripto para borsasını merakla bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak zycrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku