Bitcoin Yüzde 50 Değer Kaybedebilir! İşte Nedeni

1.137

DoubleLine Capital’in CEO’su Bond King Jeffery Gundlach, CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin (BTC) fiyatının daha fazla düşüş yaşayabileceği konusunda yatırımcıları uyardı. Ünlü CEO’ya göre, BTC fiyatı yüzde 50 değer kaybederek 10 bin dolar seviyelerine kadar düşüş yaşayabilir. İşte detaylar…

“Bitcoin 10 bin dolarlık seviyeye kadar düşüş yaşayabilir”

Hatırlayacağınız üzere lider kripto para birimi geçtiğimiz sene ATH seviyesine ulaşarak birçok yatırımcının yüzünü güldürmüştü. Ünlü CEO, lider kriptonun zaten ATH seviyesini yakaladığını ve kripto trendinin iyi yönde gitmediğini açıkça belirterek takipçilerine, Bitcoin’in geçtiğimiz sene ATH seviyesini yakaladığını ve hemen ardından tekrar 30 bin dolar seviyelerine yavaş yavaş düştüğünü bildiriyor. Ünlü CEO, Bitcoin’e bu noktadan sonra fiyat olarak kötümser bakıyor ve fiyat 10 bin dolar seviyelerine kadar inerse, bu durum ünlü CEO için şaşırtıcı olmayacak. İşte CEO’nun dikkat çeken sözleri:

“Açıkcası kriptoda eğilim olumlu gözükmüyor. Bu yüzden BTC’de 20 bin dolar veya 21 bin dolarda boğa eğilimi beklemiyorum. 10 bin dolar seviyesine düşerse şaşırmam.!”

Bitcoin(BTC)'den Kısa Vadeli Kar Almak İçin Al-Sat Seviyeleri Belli Oldu!

Daha önce kriptoarena.com olarak fiyatını bildirdiğimiz BTC anlık olarak 19.973,89 dolardan işlem görüyor.

Piyasalarda düşüş eğilimi hakim!

Pazartesi günü, Bitcoin kritik bir seviyenin üzerinde tutunmak için savaşırken, kripto para piyasası son derece gergindi. Yatırımcılar, büyük kripto şirketlerindeki sorunların daha geniş bir piyasa sarsıntısını tetikleyebileceğinden korkuyordu ve ünlü analistler ise BTC’nin potansiyel olarak yüzde 50 değer kaybedebileceğini belirtti.

Lider kripto para birimi BTC’nin fiyatı Haziran ayının ilk haftasından bu yana 30 bin dolarlık seviyeden, 20 bin dolar seviyesine ulaştığı 20 Haziran tarihine kadar düşüş yaşamaya devam etti. Bu ani düşüşün sonucunda ise sarsıntılar yaşayan küresel kripto para piyasasının değeri ilk kez 850 milyar dolar seviyesinin altına düşüş yaşadı. Piyasa uzmanlarına göre, ek fiyat düşüşleri, diğer kripto para yatırımcılarının kayıpları karşılamak ve marj çağrılarını karşılamak için varlıklarını satmak zorunda kaldıkları bir domino etkisi yaratabilir.

Usta Analist Alarm Verdi: BTC'ye Dikkat!

Bir diğer yandan borsanın önemli bir kısmı da son zamanlarda sert bir düşüşle karşımıza çıkıyor. Gelişmekte olan piyasa hisse senetlerinin performansı bu yıl yüzde 15 oranında değer kaybı yaşadı ve hisse senedi piyasalarının çoğu anlık olarak düşüş yaşıyor. NASDAQ değerinin yüzde 28’lik kısmını kaybetti. Ayrıca BTC bu yıl şimdiye kadar değerinin yüzde 53’ünü kaybetti ve yalnızca Federal Rezerv’in en son toplantısından bu yana değerinin yüzde 45’ini kaybetmiş bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku