İnsanları Blockchain uzmanlarına çevirmek için milyonlarca dolar harcıyor

0 0

Güney Korenin dördüncü büyük şehri Daegu geçtiğimiz günlerde blockchain ve yapay zeka eğitimine 6 milyon dolardan fazla para ayıracağını duyurdu.

Up Koreaya göre Daegunun yetkilileri “4. sanayi devriminin temel teknolojilerinde ciddi bir kaynak kıtlığı” olarak gördükleri şeyi çözmeyi hedefliyor. Şehrin hükümeti blockchain AI ve diğer büyük veri sektörlerinde kurslar sunarak diğer bölgelerden yetenekli kişileri Daeguya çekmeyi planlıyor.

Daegunun ICT Innovation Square merkezi önümüzdeki üç yıl boyunca bu ücretsiz blockchain kurslarını denetleyecek. Up Korea Daegunun eğitim programlarının gece ve hafta sonları da çalışma imkanı sunacağını açıkladı.

Mayıs ayında Daegu Suseong Üniversitesi şehirde bir blok zinciri ve AI kampüsü oluşturmak için Kore Yapay Zeka Derneği veya KORAIA ile bir anlaşmaya vardı. 2021 yılına kadar yapay zeka büyük veri ve bulut tabanlı teknoloji hakkında bilgi vermeyi planlıyorlar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku