Piyasa Güncellemesi: Bitcoin Yükseliş Sinyalleri Veriyor!

296

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 5 Ağustos’a yükseliş ile başladı ve yeni bir trend çizgisinin geçilmesi, daha fazla değer artışının kapılarını araladı. İşte detaylar…

Bitcoin için bu seviyeler çok kritik

TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, 22.400 dolardan yaşadığı sekmeyle yüzde 4,6 değer kazandı. Binance’te kilit alım desteğine geldikten sonra yön değiştiren parite, 22.800 dolardaki 200 haftalık hareketli ortalamayı kaybetmekten de kaçınmış oldu. Bu kilit seviye boğalar için belirsizliğini sürdürse de, günlük grafikte 21 dönemlik hareketli ortalamanın geçilmesi, zincir üstü analiz kaynağı Material Indicators’a pozitif düşünmek için neden verdi. BTC/USD paritesi, analiz kaynağına göre günlük kapanışta “geçici” long sinyali verebilir. Yatırımcı ve analist Rekt Capital ise Bitcoin (BTC)’in mevcut ayı piyasasında 200 haftalık hareketli ortalamayı güçlü bir desteğe dönüştürmede başarısızlığı nedeniyle dikkatli olunması gerektiğini söyledi. Analist yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

BTC tarihsel olarak 200 haftalık MA’da devasa bir alım ilgisi oluşturabildi. Fakat BTC söz konusu seviyeyi kısa vadede yeniden test edemezse, bu toparlanmanın yalnızca rahatlama olduğunun bir kanıtı daha olacaktır.

Fiyat görüşünde benzeri bir temkinli yaklaşım sergileyen QCP Capital, son piyasa güncellemesinde genel görünümün “oldukça karışık” olduğunu söyledi. Karmaşık makro tetikleyicilere dikkat çeken QCP, Fed’in para politikasının piyasayı harekete geçirme konusunda belirleyici bir faktör olmayı sürdüreceğini öne sürdü ”Dünya genelinde ekonomik veriler zayıf bir büyümeye ve yaklaşan küresel resesyona işaret ediyor,” diyen alım satım şirketi, 10 Ağustos’ta açıklanacak temmuz ayı ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) enflasyon verilerinin önemli olduğuna değindi ve şunları belirtti::

Piyasaların yatay seyretmeye ve ekonomik verilere karşı hassas olmaya devam edeceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki çarşamba açıklanacak ABD TÜFE verileri yakından takip edilmeli.

Ethereum’un gücü ikna edici değil

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Altcoin piyasasında Ethereum (ETH) ve diğer büyük altcoin projeleri de Bitcoin (BTC)’in rahatlama rallisine katıldı. ETH/USD paritesi şuan itibarıyla 1.6706 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ederken, ETH/BTC paritesinin 0,075 direncini kırma girişimi de ikinci kez başarısız oldu. Ethereum fiyat grefiğine bakıldığında, lider altcoin’in son bir yılda yaklaşık yüzde 37,2’lik bir düşüş yaşadığı görülüyor. Ancak son bir aylık verilere baktığımızda ise, fiyatın yaklaşık yüzde 50,0’lık müthiş bir yükseliş ivmesi yakaladığı görülüyor.

bitcoin

Lider kripto para birimi Bitcoin ise son bir yılda yaklaşık yüzde 41’lik bir düşüş yaşarken, son bir ayda iseyaklaşık yüzde 16’lık dikkat çekici bir çıkış yakaladığı görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku