Binance US, Bu Altcoin İşlemlerini Durdurdu! Neler Oluyor?

58

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası Binance.US, federal düzenleyiciler tarafından uygulanabilecek olası yaptırımlar dolasıyla oluşacak riskler sebebiyle, altcoin projesi AMP’yi listeden çıkaracağı duyurusu paylaştı.

Altcoin projesi ticari işlemlerden kaldırılıyor

Binance.US tarafından pazartesi günü yayınlanan blog gönderisinde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’in yasal bir işlem çerçevesinde altcoin’den bahsetmesinin ardından, Amp (AMP) mevduatını kapatacağını duyurdu. 15 Ağustos 2022 tarihi itibariyle AMP/USD paritesini kaldıracağını açıkladı. SEC, Temmuz ayında eski bir Coinbase ürün yöneticisine ve başka iki kişiye karşı başlattığı AMP ve diğer sekiz kripto para biriminin, SEC’in yetki alanına giren “kripto varlık menkul kıymetleri” olduğunu iddia ettiği bir şikayette bulunmuştu.

Bunun sonucunda ise kripto para borsası Binance.US tarafından bir açıklama gerçekleştirildi. Açıklamada şunlara yer veriliyor:

Bazı durumlarla karşılaşıldığında, bir varlığı listeden çıkarmanın topluluğumuzu gereksiz risklerden en iyi şekilde koruduğuna inanıyoruz. Hızla gelişmekte olan bir sektörde faaliyet gösteriyoruz ve listeleme ve listeden çıkarma süreçlerimiz, piyasa ve düzenleyici gelişmelere yanıt verecek şekilde tasarlanmıştır.

SEC şikayetinde yer alan RGT token ATH gerçekleştirdi

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Binance.US, altcoin projesi AMP’nin SEC şikayetinde bahsedilen dokuz token arasında yer alan ve platform üzerinde işlemleri yapılabilen tek token olduğu aktarıldı. Borsanın ayrıca, AMP alım satım işlemlerine ilerleyen süreçte devam edebilme ihtimallerinin olduğunu belirtti. Ancak bu durumla ilgili henüz kesin bir tarih vermiş değil. AMP’nin dışında diğer altcoin’ler ise şu şekilde; Powerledger (POWR), Kromatika (KROM), DFX Finance (DFX), Rally (RLY), Rari Governance Token (RGT), DerivaDAO (DDX), LCX ve XYO. İsmi geçen altcoin projelerini listeleyen diğer kripto para borsaları ve şirketlerinin bu altcoin’lerle ticari işlemlerine devam etmeyi seçmeleri doğrultusunda ise, SEC’in radarına takılma ihtimalleri bulunuyor.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu müdürü Caroline D. Pham ise konuyla ilişkili olarak şunları söylüyor:

SEC’in iddialarına baktığımızda, düzenleyicilerin birlikte çalışmasının ne kadar kritik ve acil olduğunun altını çizerek, bu tek bir olayın dahi çok daha ötesinde geniş etkilere sahip olabileceğini görüyoruz.

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre ise, altcoin projesi AMP fiyatının, son 24 saat içerisinde yüzde 9.69 düşüşle, şu anda 0.008256 dolar fiyat seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Ancak, Rari Governance Token (RGT) fiyatına bakıldığında ise yüzde 90’dan fazla yükseliş yaşayarak, 9,54 dolar fiyat seviyesi ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştığı görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku