Devler Düşüyor! Bitcoin ve Ethereum İçin Bu Seviyeler Çok Önemli!

242

Lider kripto para birimi Bitcoin, 24 saatlik bir süre içinde 1.500 doların üzerinde düştüğü için, Cuma günü önemli ölçüde değer kaybetti. Dünyanın en büyük kripto para birimi tüm hafta boyunca düşüyor, ancak bugünkü düşüş önceki kayıpları da içeriyor. Lider altcoin Ethereum ise neredeyse on gün içinde ilk kez 1.700 doların altına düştü ve genel piyasalarda olduğu gibi kırmızı renge büründü.

Bitcoin (BCT)

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bitcoin ( BTC ), token günün erken saatlerinde önemli bir fiyat tabanından çıktığı için Cuma günü art arda yedinci seansta düşüş yaşadı. Cuma günü, BTC /USD 21.718.54 dolarlık gün içi en düşük seviyesine indi ve bu da token’in son destek noktasının 22.600 doların altına düştüğünü gördü. Bu hareket, dünyanın en büyük kripto para biriminin 27 Temmuz’dan bu yana en düşük noktasına ulaştığını ve süreçte 21.150 dolarlık yeni bir tabanın yakınında olduğunu gördü.

Grafikten de görülebileceği gibi düşüş, 14 günlük güç endeksinin (RSI) 46’da kendi tabanının altında hareket etmesiyle aynı zamana denk geldi. Şu anda endeks 37.87’de seyrediyor ve bu sadece aşırı satım bölgesinde değil, aynı zamanda RSI’nin bir ay içinde dokunduğu en zayıf nokta. Halihazırda aşırı satılmış olmasına rağmen, ayılar 34.95’lik bir tabanı yeniden ele geçirmeye çalışıyor gibi görünüyor ve bu da BTC’nin muhtemelen 21.000 doların altına düşmesini sağlayacak. Bitcoin son bir yılda yaklaşık yüzde 52.1’lik bir fiyat kaybı yaşayarak yatırımcılarını zor durumda bıraktı. Ayrıca yaşanan bu düşüş ivmesi tüm kripto para piyasasını önemli ölçüde etkilemekte.

Ethereum (ETH)

Bitcoin (BTC)’ye ek olarak , lider altcoin Ethereum ( ETH )’da, bugünkü seansta fiyatlar 1.700 doların altına düştüğü için önemli ölçüde değer kaybetmiş oldu. ETH / USD, kripto para piyasalarında kırmızı bir dalganın süpürülmesiyle bugünkü seansın başlarında 1,695,15 doların altına düştü. Bu, fiyatların 1.705 dolara ulaştığı 10 Ağustos’tan bu yana ETH’nin işlem gördüğü en düşük seviye.

Bugünkü hareket, ETH’nin bu destek seviyesinin marjinal bir şekilde altında hareket ettiğini görürken, RSI da önemli bir seviyenin altına düştü. Ethereum üzerindeki göreceli güç, Bitcoin gibi, Temmuz ortasından bu yana en zayıf nokta olan 47’de seyrediyor. Bu düşüş eğilimi devam ederse, ETH ayılarının fiyatları 1.600 dolarlık daha düşük bir fiyat tabanına çekmeye çalışması muhtemeldir. Ethereum son bir yılda yaklaşık yüzde 44’lük bir değer kaybı yaşayarak yatırımcılarını üzdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak news.bitcoin
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku