Ethereum Düşüşten Kurtulmak İçin Bu Kritik Seviyeyi Kırması Gerekiyor!

127

Lider altcoin Ethereum (ETH),  kayıplar yaşayarak 1.820 dolar seviyesinde yer alan destek bölgesinin altına geriledi. ETH, 1.900 dolar seviyesinin üzerinde bir toparlanma hareketliliği başlatamaması durumu da ise daha da düşebilir. Lider altcoin’in grafik hareketlerine bakıldığında ise yeni bir düşüş başlattığı ve 1.900 dolar seviyesinin altında işlem görmeye devam ettiği görülüyor.

ETH fiyatı yeniden yükselişe geçebilecek mi?

Fiyat şu anda 1.880 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın (MA) altında işlem görüyor. ETH/USD çiftine bakıldığında ise, saatlik grafikte (Kraken üzerinden sağlanan veri akışına göre) 1.880 dolar fiyat seviyesi yakınında dirençle oluşan önemli bir düşüş trendi çizgisi bulunuyor. 1.800 dolar seviyesinin altında net bir hareket oluşması ve devam etmesi ile parite aşağı yönlü hareket etmeye devam edebilir. ETH, 1.850 dolarda yer alan destek bölgesinin altında işlem görmeye devam ediyor ve boğalar üzerindeki baskının arttığı belirtiliyor.

Ayılar fiyatı 1.820 dolar seviyesinin altına doğru ilerletti, ancak bu hareketlilik sonrasında fiyat 1.800 dolar seviyesinin üzerinde kalmıştı. Ethereum fiyatı şu anda 1.880 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. Yukarı yönde ani bir direnç bölgesinin 1.840 dolar seviyesinin yakınında olduğu bildirildi. 1.955 dolar seviyesinden 1.806 dolara düşüş yüzde 23,6 Fib geri çekilme seviyesine yakın.

Ethereum, bu destek seviyesini kırar ise düşüş hızlanabilir

Lider altcoin için ilk büyük direnç şu anda 1.880 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın yakınında oluşuyor. Ayrıca saatlik ETH/USD çiftinin grafiğine bakıldığında 1.880 dolar civarında dirençle oluşan önemli bir düşüş trendi çizgisi var. Trend çizgisi, 1.955 dolar fiyat seviyesinden 1.806 dolara düşüşün yüzde 50 Fib geri çekilme seviyesine yakında bulunuyor. 1.880 dolar seviyesindeki direncin üzerinde gerçekleşecek net bir hareket, fiyatı 1.900 dolarda yer alan direncin üzerine çıkarabileceği aktarılıyor. Bir sonraki büyük direnç, 1.920 dolar seviyesinin yakınında, bunun üzerinde gerçekleşecek bir hareketle birlikte fiyatın belki de pozitif bir bölgeye geçebileceği belirtiliyor.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Analistler, ETH’nin 1.880 dolarlık direncin üzerine çıkamaması durumunda ise, düşmeye devam edebileceği söylüyor. Aşağı yönde ilk destek 1.800 dolar bölgesine yakın. Bir sonraki büyük destek 1.780 dolar civarında, bunun altında oluşacak bir hareketlilik ise ETH fiyatında daha düşük seviyelerde hızlanmaya neden olabilir. Belirtilen durumda, fiyat 1,750 dolar seviyesine doğru gerileyebilir. Daha fazla kayıp olması halinde, belki de 1.650 dolar seviyesine doğru hareketliliğin başladığı görülebilir.

Teknik Göstergeler

Saatlik MACD – ETH/USD çifti için MACD şimdi düşüş bölgesinde ivme kazanıyor.

Saatlik RSI – ETH/USD çifti için RSI şimdi 50 seviyesinin altında.

Ana Destek Seviyesi – 1.800 dolarda yer alıyor.

Ana Direnç Seviyesi – 1.880 dolar fiyat seviyesinde yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak newsbtc
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku