Dikkat: Kripto Para Çöküşünü Bilen Analistten Yeni Bir Uyarı Geldi!
Dikkat: Kripto Para Çöküşünü Bilen Analistten Yeni Bir Uyarı Geldi!

Dikkat: Kripto Para Çöküşünü Bilen Analistten Yeni Bir Uyarı Geldi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) şu anda kripto piyasalarını ayıların elinden kurtarıyor. Yol boyunca bir dizi dirençle karşılaşmış olsa da, piyasalar şu ana kadar oldukça iyi toparlandı. Ancak, daha önce de örnekleri olduğu üzere piyasalar tekrardan düşüş yaşayabilir ve birçok topluluk duraklama yapmasını bekliyor. Yine de kripto para piyasalarının önde gelen bir analisti, son rallinin bu noktada devam etmesinin muhtemel olduğunu belirtti. İşte detaylar…

Popüler kripto para analistlerinden önemli uyarılar geldi!

Kripto para piyasalarının uzman isimlerinden analist Kevin Svenson, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda yatırımcıların piyasalar üzerinde dikkatli olması gerektiğini belirtti. Svenson, iki grafikte görüldüğü gibi BTC ve ETH’nin fiyat hareketlerini dikkate alarak bu sonuca vardı ve “kırılacak gibi gözüküyor” sözlerinde bulundu.

Ünlü CEO, BTC ve ETH İçin Dip Seviyeleri Verdi! Yakın...

Hem Bitcoin hem de Ethereum 30 ve 50 dakikalık ilgili grafiklerde “hızlı hareketler” eğilimini tekrar etti. Haziran ortasındaki korkunç düşüşünden bu yana yüzden 33 oranında değer kazanmasına rağmen Svenson, BTC’nin fiyatının şu anda “gerçekten düşük” olduğunu kaydetti. Bu durum, lider kripto para biriminin kırılmasının henüz fiyatlanmadığı fikrini ortaya çıkarıyor. Bu nedenle, topluluk daha fazla dalgalanma için hazırlıklı olmalı. Popüler analistin sözleri ise şöyle:

“Pek çok insan bana “piyasaya ne zaman kısa pozisyon almalıyız?” sorusunu soruyor ve bence bu momentuma kısa pozisyon almak gerçekten tehlikeli.”

Ethereum, Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor

Bir diğer yandan Svenson ile aynı görüşü paylaşan bir başka analist ise takipçilerine benzer sözlerde bulunarak dikkatli olunmasını tavsiye etti. Kısa pozisyonların yalnızca mevcut momentumda bir tersine dönüş belirtisi olduğunda gelmesi gerektiğini belirtti. Ancak başka bir analist aynı fikirde değil ve direnç seviyelerinde kısa pozisyonların kar getirebileceğini de sözlerine ekledi. Svenson, kısa bir pozisyonda kalmaktan bahsettiğinin altını çizdi ve kısa scalping’in gerçekten işe yarayabileceğini vurguladı. Son ralliden gelen momentum son zamanlarda yavaşlamış görünüyor. Piyasalar şu anda hafif bir düzeltmeye tanık oluyor, ancak duygular ne olursa olsun yükselişini sürdürüyor. Bir süredir olduğu gibi, ETH, BTC’den daha iyi performans gösteriyor gibi görünüyor.

BTC ve ETH Bu Haberle Yükselişe Geçti! Ralli Devam Edecek mi?

Bir diğer yandan kripto para piyasalarını incelediğimizde ise son 24 saat içinde daha çok uzun BTC pozisyonlarında çıkışın meydana geldiğini görebiliyoruz. Bununla birlikte, son 24 saat içinde kısa pozisyonlar için 29 milyon dolarlık tasfiye ile ETH’de durum tam tersidir. ETH türevlerindeki Fonlama Oranı da BTC’lerden daha umut verici görünüyor. Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere lider kripto BTC ve ETH sırasıyla 23.761 dolar ve 1.876 dolardan işlem görüyor. Her ikisi de son 24 saat içinde az da olsa yükseliş yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dikkat: Kripto Para Çöküşünü Bilen Analistten Yeni Bir Uyarı Geldi!