Bu Altcoin Alarm Veriyor: Fiyat Çöküşünden Önce Son Şans!

72

Altcoin projesi AVAX fiyatı, yükselen bir paralel kanalın sonunda ve yakın zaman içerisinden bir kırılmaya işaret ettiği bildiriliyor. 22.43 dolar fiyat seviyesinden bir düşüşün, muhtemelen 20.16 dolar seviyesi veya daha fazlasına doğru bir düşüşle sonuçlanabileceği aktarılıyor. 25.47 dolar seviyesinin üzerinde bir günlük mum çubuğunun ise Avalanche için düşüş tezini geçersiz kılacağı belirtildi.

AVAX fiyatında da daha fazla düşüş gerçekleşecek mi?

Avalanche’in altcoin projesi AVAX, son iki aydır devam eden yükseliş trendinin sonuna yaklaştığı için zor durumda görülüyor. Kripto para analistleri, altcoin’in göründüğü gibi düşüş eğiliminde olsa da, küçük bir rahatlama rallisi veya sıçrama sonucunda yatırımcıların başka bir düşüşten önce kazanç sağlayabileceklerini öngörüyorlar. AVAX fiyatı iki aydan kısa bir sürede yüzde 126 yükseldi. Yerel bir tepe noktası olarak 30.98 dolar fiyat seviyesine kadar ulaştı.

Fiyatta gerçekleşen bu yükseliş, yükselen bir paralel kanal ortaya çıkaran daha yüksek zirveler ve daha yüksek düşük alanlar şeklinde görülüyordu. Birkaç gün boyunca 30 dolar seviyesi yakınlarında işlem gören Avalanche, yüzde 24 düşerek paralel kanalın alt sınırına ulaştığı görülüyor. Bu düşüş daha fazla birikim yapabilmek adına bir fırsat gibi görünse de, yatırımcıların Bitcoin fiyatını dikkatli gözlemlemeleri gerektiği belirtiliyor. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; BTC, 30 günlük Üstel Hareketli Ortalama ve 200 haftalık Basit Hareketli Ortalama’nın altına gerileyerek düşüş trendinin devam ettiğini gösteriyor.

Altcoin fiyatı bu seviyeyi kırabilirse düşüş tezi geçersiz kalabilir

Bununla birlikte, BTC son satış işlemlerinin ardından konsolide olurken, AVAX’ta 25.54 dolar seviyesine doğru küçük bir sıçrama gelebileceği öngörülüyor. Analistler, rahatlama rallisinin yatırımcılar için AVAX fiyatı 21.29 dolar ila 20.16 dolar seviyesine doğru başka bir düşüşü tetiklemeden önce kazanç sağlamaları ve ayılar için kısa pozisyonlar başlatma fırsatı olabileceği söylüyorlar. Bunun olması halinde, yatırımcılar AVAX fiyatının 25.54 dolara kısa bir sıçramadan sonra yüzde 20 daha düşmesini bekleyebilirler.

Altcoin projesi fiyatı için işlerin son derece olumsuz göründüğü aktarılsa da, 25,54 dolar seviyesinde yer alan direnç seviyesinde gerçekleşecek bir kırılmanın, yükseliş görünümünü yeniden ateşleyeceği bildiriliyor. Bu gelişme, düşüş tezini geçersiz kılma potansiyeline sahip. Ancak altcoin projesi AVAX, 30.20 dolarda yer alan engeli bir destek bölgesine çevirmesinden sonra bir onay gelecek. Böyle bir durumda piyasada yer alan katılımcılar, AVAX fiyatında oluşacak 36,48 dolarda bulunan engeli tekrar gözden geçirmesini bekleyebilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku