İşte Bitcoin ve Ethereum İçin Epik Tahminler: Bu Seviyeler!

0 42

Kripto dünyasından hiç kimse, kripto para birimlerinin, her şeyin başladığı ilk günlerde trilyon dolarlık bir piyasa değeri kaydetmesini beklemiyordu. Mayıs 2021’e hızlı bir şekilde ilerlerken, yatırımcıların Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri etrafındaki çılgınlığı devam ederken, 9.000’den fazla coin’in genel piyasa değeri, 2,5 trilyon dolar eşiğine kısa bir süreliğine varmıştı.

Megan Kaspar: ETH yükselişine devam edecek!

Bitcoin ve Ethereum, iki temel kripto, özellikle de ETH ilginç birkaç hafta geçirdi. En büyük altcoin olan Ethereum, yakın bir zamanda konsolidasyon aşamasından çıktı ve geçen hafta yeni zirvesini gördü. Ethereum’un bugüne kadarki performansı Bitcoin’inkinden daha iyiydi. Ethereum yaklaşık yüzde 380 artarken, Bitcoin aynı süre zarfında yüzde 90’lık bir artış kaydetti.

Ethereum (ETH)’un, Nisan ayının başından bu yana, yükseliş anlatısı oldukça belirgindi ve kripto para muazzam bir ivme yansıtıyordu. Yakın tarihli bir Yahoo Finance röportajında, Magnetic kurucu ortağı Megan Kaspar, ETH için yükseliş tahminleri sundu. Kaspar, Ethereum’un yıl sonuna kadar 8 bin ila 10 bin dolar arasında bir fiyata ulaşmasını beklediğini belirtti. Ayrıca, yükseliş eğilimine katkıda bulunan ETH ağındaki en son gelişmeleri kabul ettiğini de ekledi. Kaspar, konuya ilişkin olarak şunları da söyledi:

Blok onaylama için Proof of Stake (PoS)’e geçiş, karbon emisyonlarını yüzde 99,9 oranında azaltarak Ethereum’u çevreci bir teknoloji haline getiriyor. Dolayısıyla, tek başına ağdaki bu iki güncelleme, Ethereum’u trilyon dolarlık bir piyasa değerine, BTC’nin şu anda bulunduğu konuma itebilir. Bu da Ethereum’u 8 bin ila 10 bin dolar arasına götürecektir.

Bağımsız araştırma şirketi Fundstrat Global Advisors’dan benzer Ethereum yorumu

ETH için benzer bir tahmin, Fundstrat Global Advisors’ın kripto para birimi ekibi tarafından yakın zamanda yapılan bir başka röportajda ifade edildi. Daha az enerji kullanacak olan geçişin ardından Kasper, Ethereum’un kurumsal olarak benimsenmesine ilişkin iyimserliğini şu ifadeleri kullanarak yineledi:

Kurumlar çevreci teknolojilere yatırım yapılmasını zorunlu kılıyor ve Ethereum da çevreci hale geliyor. Maalesef, Bitcoin’in Proof of Work (PoW) ağı, onlar da değişmeyi seçmedikçe öyle olmayacak.

Kasper, BTC’nin karbon ayak izi hakkında endişeli olduğunu dile getirse de Bitcoin’in uzun vadeli fiyat eğilimi konusunda iyimser kaldı. Dünyanın en büyük kripto para biriminin yıl sonuna kadar muhtemelen 200 bin dolara ulaşabileceğini de sözlerine ekledi. Bir blockchain analiz firması olan Ecoinmetrics, BTC’nin geçtiği boğa koşusunun şu anki aşaması hakkında şöyle bir yorum yaptı:

Eski güzel konsolidasyon aşaması. Biriktirme ve bir sonraki hamleyi bekleme zamanı.

Kaynak Ambcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku