Bu Bitcoin (BTC) Anketi Kripto Para Sektörünü İkiye Böldü!

0 46

Kripto para şirketi NYDIG, SurveyMonkey ile birlikte yaptığı araştırma sonucunda ABD’de 46 milyondan fazla insanın Bitcoin (BTC) sahibi olduğunu açıkladı. Bu araştırma sonucu krİpto para dünyasında heyecan ve şaşkınlık yarattı. Ancak, bazı uzmanlar bu rakamın abartılı olabileceğini söylüyor.

Bitcoin tutkunları anket sonuçlarını paylaştı

Bu etkileyici rakam, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da dahil olmak üzere önemli Bitcoin tutkunları tarafından paylaşıldı. Saylor şöyle bir tweet attı:

Finans sektörü, Bitcoin (BTC)’i sigorta, bankacılık ve yatırım ürünlerine dahil ederek kripto para ana akımını benimsiyor. Newsweek, 46 milyon Amerikalının şu anda Bitcoin (BTC)’e yatırım yaptığını söylüyor.

Coin Metrics kurucu ortağı Nic Carter, bu rakamın artık lider kripto para biriminin ABD’nin kalıcı bir parçası olduğunu ve göz ardı edilemeyecek kadar güçlü bir kesimi temsil ettiğini söyledi. Kripto para borsası Kraken yöneticisi Dan Held, bu veriler hakkında şu tweet’i attı:

46 Milyon Amerikalı Bitcoin’e sahip. Bu 18 yaş üzeründeki nüfusun yüzde 22’sini temsil ediyor. Sonunda başaracağız!

Gerçeği yansıtmıyor

Bununla birlikte, Reddit/ Bitcoin grubu, bu rakamın gerçeği yansıtmadığını söyledi, bazı uzmanlar da bunu “fena halde abartılı” olarak nitelendirdi. Reddit grubu konuyla ilgili şunları söyledi:

46 milyon! Kulağa çok yüksek geliyor. Buna gerçekten inanmak isterdik ama bu, 6 veya 7 kişiden 1’inin Bitcoin sahibi olduğu anlamına geliyor.

Kripto para şirketi NYDIG, SurveyMonkey ile ortaklaşa yaptığı araştırma sonucunda ABD’de 46 milyondan fazla insanın Bitcoin sahibi olduğunu açıklaması sonrası kafaları karıştırdı. NYDIG, geçmişte Bitcoin’in ne kadar büyük bir kullanıcı kitlesine yayıldığı ölçebilmek adına bir anket yaptı ve ABD’de 18 yaşını aşmış yetişkin nüfusunun yüzde 22’sinin Bitcoin sahibi olduğunu ortaya koydu.

Şirketin yaptığı yeni anket ile gündeme gelen bu “46 milyon” sayısına bel bağlamamak iyi olabilir. Çünkü çalışma, online bir anket platformu olan SurveyMonkey aracılığı ve toplamda 2.184 Amerikan vatandaşının katılımı ile gerçekleşti. Bir kripto para uzmanının belirttiği üzere, bu sayı 18 yaşını aşmış yetişkin nüfusunun yaklaşık yüzde 0,1’inden azına denk geliyor ve böyle küçük bir grubu baz alarak, “yetişkin Amerikanların yüzde 22’sinin Bitcoin sahibi olduğu sonucuna varmak, fazla iddialı.“

Gemini Bitcoin anketi farklı rakamlar buldu

NYDIG anket rakamları, kripto borsası Gemini tarafından yapılan ve 3 bin katılımcıyı kapsayan anketin sonuçlarından daha yüksek. Borsa, raporunda, “ölçeklememize dayanarak, ABD nüfusunun yaklaşık yüzde 14’ünün kripto para birimine sahip olduğunu tahmin ediyoruz” dedi. Bu da  21,2 milyon Amerikalının Bitcoin sahibi olduğu anlamına geliyor. Rakamlar Nisan ayı sonunda yayınlanmasına rağmen, anketin kendisi, 2021 boğa koşusu tüm hızıyla başlamadan önce 2020 Ekim ve Kasım aylarında gerçekleştirildi.

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku