Milyarder: Ethereum Sıradaki Yahoo! Bitcoin İse…

0 44

Hedge fonu efsanesi Stanley Druckenmiller, Ethereum (ETH)’un sıradaki Yahoo olabileceğini tahmin ederken Bitcoin’in konumunu koruyacağını iddia etti. Son CNBC röportajında, hedge fonu efsanesi Stanley Druckenmiller, Bitcoin’in değer yarışında yerinden edilmesinin “çok zor” olacağını söyledi:

Bitcoin’i bir değer varlığı deposu olarak yerinden oynatmak çok zor olacak… Yeterince uzun süredir ortalıkta ve belli ki sınırlı bir arzı var.

Ethereum, Bitcoin’i yerinden edecek altcoin olabilir mi?

Açıkçası, Ethereum, akıllı sözleşmelerde ticaret açısından başı çekiyor… Yahoo arama motorunu icat etti… Hepimiz Google’a karşı Yahoo’da neler olduğunu biliyoruz… Bana kalırsa Ethereum’un nihai kazanan olması pek olası değil… Bitcoin‘i yerinden etmek için gereken değer saklama, ödeme sistemleri, ticaret ve bu gibi özellikler açısından zor olacağını düşünüyorum, kimin kazanacağını söylemek için henüz çok erken.

Dolar küresel rezerv statüsünü kaybedebilir

Stanley Druckenmiller, Federal Rezerv’in parasal genişleme politikasının, küresel rezerv para birimi olarak ABD dolarının rolünü tehlikeye attığını söyledi. Stanley Druckenmiller doların önümüzdeki 15 yıl içinde bu statüyü kaybetmesini beklediğini ifade etti. Stanley Druckenmiller’e göre en olası ikame, başka bir fiat para birimi yerine henüz icat edilmemiş bir kripto para birimi defter sistemidir. Stanley Druckenmiller konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Avrupa tam bir karmaşa. Çinlilere kim güvenecek?

StanleyDruckenmiller, aşırı ısınan pazarlar hakkında da yorum yaparak şunları kaydetti:

Bu pazarda ancak maymun para kazanabilir.

Druckenmiller bir Bitcoiner

StanleyDruckenmiller, altın gibi değer depolama aracı benzetmesi yaparak, Kasım ayında yeniden Bitcoin’e yatırım yaptığını belirtmiştir:

Bitcoin, bildiğiniz gibi, hem milenyum kuşağı hem de yeni West Coast parası için bir değer deposu olarak çok çekiciliği olan bir varlık sınıfı olabilir, onlarda çok fazla para var. 13 yıldır ortalıkta ve her geçen gün bir marka olarak istikrarını daha fazla koruyan bir altcoin.

Bundan önce, milyarder Ethereum ya da Bitcoin gibi bir kripto paraya yatırım yapma fikrini reddediyordu, ancak büyük QE, fikrini değiştirmesine neden oldu. Stanley Druckenmiller konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kripto paranın bir probleme çözüm arayışında çözüm olduğunu söyledim… Sorun net bir şekilde tespit edildi. Jerome Powell ve dünyanın geri kalan merkez bankacıları. Merkez bankalarına güven eksikliği var.

 

Kaynak U.today/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku