Galaxy Digital Yöneticisinden İddialı Bitcoin ve ETH Tahmini!

1.111
Galaxy Digital’in üst düzey bir yöneticisi, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) gelecek yılın ortasına kadar ikiye katlanabileceğini söylüyor.

 

Bitcoin ve Ethereum, 2023’ün ikinci çeyreğine kadar yüzde 100 artabilir

Galaxy Digital’in  eş başkanı Jason Urban, Kitco News ile yaptığı yeni bir röportajda, Bitcoin ve ETH’nin yeni zirvelere ulaşmasının kaçınılmaz olduğunu ve piyasa değerine göre en iyi iki kripto paranın 2023’ün ikinci çeyreğine kadar yüzde 100 artabileceğini söyledi. Yönetici, ”Yılın başında bana sormuş olsaydınız, Bitcoin’i 100 bin dolar ve Etherum‘u 6.500 – 7 bin dolar aralığında gördüğümü söylerdim. Fiyat artışlarını destekleyecek faktörler bulunuyor. Bu sene sonunda olmasa bile, gelecek yılın ilk çeyreği veya ikinci çeyreği olabilir. Bu, kesinlikle gerçekleşecek. Kripto para sektörüne giren birçok yeni yatırımcı var.” ifadelerini kullandı.

 Urban ayrıca, Ethereum’un bir gün Bitcoin’i geçebileceğine inansa da, bunun yakın zamanda gerçekleşeceğini düşünmediğini de belirtiyor. Yönetici, ETH’nin BTC’yi  geçeceğine ilişkin bir soruya yanıt olarak, ”Bence bir noktada evet, ama yakında mı? Hayır. Önümüzdeki iki ila üç yıl içinde göreceğimiz bir şey mi? Bu muhtemelen en erken zaman dilimi ve bunda yanılmış olabilirim. Yakın zamanda olduğunu sanmıyorum.”cevabını verdi. Urban daha sonra, daha fazla insanın akıllı sözleşmelerin faydalarını fark ettikçe Ethereum’a kurumsal ilginin arttığını söylüyor. Yöneticiye göre, insanlar akıllı sözleşmelerin ve katman-1’lerin gücünü anlamaya başlıyorlar Bitcoin, dijital altın ve Ethereum’un dijital bakırıdır.

Balina işlemleri arttı: BTC’nin bu seviyeyi geçmesi gerekiyor

Ayrıca, 100 bin doların üzerindeki Bitcoin (BTC) balina İşlemleri, son 24 saatteki balina işlemlerindeki en büyük artışlara işaret ediyor. Balinalar, 100 bin dolardan fazla değere sahip 1000 BTC hareket ettirdi. Ayrıca, Bitcoin yeniden dağıtımının ortasında, balinalar Bitcoin’i borsalardan çıkarmaya devam etti. Bu nedenle, BTC fiyatı, 43 bin dolar seviyesinin yakınında dibe vurduğundan beri yükseliyor. Ayrıca zincir üstü veriler, BTC fiyatında güçlü bir yükseliş ivmesine işaret ediyor. BTC, şu anda yatay işlem görüyor. 11 Nisan’da mid-Halving yaklaşırken, BTC’nin yükseliş rallisini onaylamak için  45.500 dolar seviyesinin üzerine çıkması gerekiyor. Bununla birlikte, BTC fiyatı ivme kazanamazsa ve 43 bin doların altına düşerse, daha fazla düşüş görebiliriz. CoinMarketCap’e göre, Bitcoin geçen hafta yaklaşık yüzde 3 düştü.

Bloomberg'den Heyecanlandıran Bitcoin Analizi: Mümkün!

Gelecekte olası bir faiz artırımı söylentilerinin ardından, yatırımcılar arasında riskten kaçınma eğilimleri arttıkça hem hisse senetleri hem de Bitcoin düşüş yaşadı. ABD borsalarında da satış olduğu gözlemlenince, BTC yine değer kaybetmeye başladı. Uzun bir süredir ABD borsalarıyla korelasyon içinde hareket eden Bitcoin, yine en büyük ABD endeksleri olan S&P 500, Dow Jones ve Nasdaq‘da meydana gelen satışla düşüşe geçti.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku