Yarınki FED Kararları Cardano’yu Nasıl Etkileyecek?

98

Son zamanlarda isminden sık sık bahsettiren popüler altcoin projesi Cardano (ADA), gün içerisinde 0,50 dolar seviyelerine ufak bir sıçrama kaydetse de anlık olarak 0,478041 dolardan işlem görüyor. Peki Cardano fiyatı önümüzdeki günlerde nasıl performans gösterecek? Yarın açıklanacak FED kararları, Cardano’yu nasıl etkileyecek? İşte detaylar…

BTC fiyatındaki ani düşüş, ADA için tam tersi bir etki oluşturdu!

Bildiğiniz üzere kripto para birimleri birçok yönden, teknolojinin temel bir gerekliliği olan merkeziyetsizlik ilkesiyle tasarlanmıştır. Benzer şekilde tasarlanan popüler proje Cardano (ADA), 13 Haziran tarihinde lider kripto para birimi BTC ile beraber bir düşüş yaşadı. Proje için makroekonomik beklentiler olumlu yönde olmasa da analistler, Cardano için destek seviyesinin oldukça sağlam kalmasını bekliyor. Analistler, Bitcoin’in son günlerde dibe vurmasıyla beraber bu durumu, popüler altcoin Cardano için olumlu bir model olarak görüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik süreçte yüzde 6’nın üzerinde bir kayıpla 22 bin dolar seviyesinin biraz üzerinde ufak değişimler yaşadı. Bir diğer yandan Cardano ise BTC’nin tam aksine fiyat olarak kabaca yüzde 10 seviyelerinde artış gördü. Teknik göstergelere göre ufak bir fiyat hatasına uğrayan ADA, anlık olarak  0,478041 dolardan işlem görüyor.

Cardano projesi ilerlemek için birçok fırsata sahip!

Bir diğer yandan ünlü yatırımcı Sheldon Sniper’ın tahminlerine göre, FED’in yarın için faiz artırımına ilişkin olası açıklamaları, Cardano’yu da yakından ilgilendiriyor. Ayrıca ünlü yatırımcı, dört saatlik grafikte StochRSI’deki aşırı alım göstergesine de dikkat çekiyor. Daha önce kriptoarena.com olarak fiyatından bahsettiğimiz Cardano desteği pazartesi günü 0,45 dolar civarındaydı. Anlık olarak destek seviyesi, yaklaşık 0,50 dolar olan bir sonraki seviyeye yükselmiş bulunuyor.

Ayrıca ünlü yatırımcı, Cardano’nun yakın gelecekte çok fazla düşüş yaşamayacağını, aksine daha da yükseleceğini öngörüyor. Bir sonraki destek seviyesinin ise 0,40 dolar veya 0,45 dolar seviyelerinde olacağını belirtiyor. CoinMarketCap’in sağladığı güncel verilere göre ADA fiyatı geçtiğimiz 24 saat içerisinde yüzde 1 değer kazandı. Anlık olarak ise 0,478041 dolardan işlem görüyor. Buna karşılık olarak ise lider kripto para birimi BTC, son 24 saat içerisinde yaşadığı yüzde 4,8’lik düşüş ile beraber 22.203,23 dolardan işlem görüyor.

Twitter’ın ünlü Cardano topluluğu Cardanians ise popüler kripto para biriminin mevcut piyasa düzeltmesine karşı direnme potansiyeli için değişik faktörlerden bahsediyor. Ünlü topluluğa göre Cardano projesinin ilerlemesi için elinde birçok fırsat bulunuyor. Topluluğun açıklamalarına göre insanlar, büyük şirketler ve hükümetlerin hepsi bu projeyle ilgileniyor ve bu projeye inanıyorlar. Cardanians bunun nedenini ise Cardano’nun gelişmekte olan ülkeler ile çalışmasına bağlıyor. Ayrıca bir Fortune 500 şirketi olan Dish, kripto para birimi olarak ADA kullanıyor ve Cardano’nun misyon odaklı bir proje olduğu ve fiyata bağlı olmadığı görüşündeler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku